Reklama

Płocczanie brylowali w długich wiosłach

Opublikowano:
Autor:

Płocczanie brylowali w długich wiosłach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Pięć medali przywiozła ekipa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywała się w Kruszwicy.

Pięć medali przywiozła ekipa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbywała się w Kruszwicy.

Wszyscy olimpijczycy-medaliści na co dzień są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Wioślarze SMS-PTW zdominowali rywalizację w wiosłach długich, sięgając po komplet złotych medali. A w czwórkach ze sternikiem wywalczyli jeszcze brąz.

Jako pierwsi po złoto popłynęli Patryk Pełka i Igor Smoliński. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Bogdana Zalewskiego wprost zdeklasowali swoich przeciwników, wyprzedzając ich o kilka długości łodzi.

Podwójną radość przyniosła rywalizacja czwórek ze sternikiem. Po złoto sięgnęli Bartek Donarski, Konrad Pawlak, Marcin Krysiński, Damian Rutkowski i sternik Adrian Wiśniewski. Z brązowego medalu cieszyli się Igor Wojda, Sebastian Smoliński, Patryk Zajączkowski, Arkadiusz Dobies i sternik Konrad Kalack. Trenerzy Jerzy Podsędek i Bogdan Zalewski mieli powody do zadowolenia.
Patryk Pełka, Igor Smoliński, Konrad Pawlak i Damian Rutkowski sięgnęli po trzeci złoty medal dla SMS-PTW. Tym razem w czwórkach bez sternika.

Na zakończenie regat rozegrany został wyścig ósemek. Płocczanie Bartek Donarski, Sebastian Smoliński, Marcin Krysiński, Arkadiusz Dobies, Patryk Zajączkowski, Mateusz Cywiński, Igor Wojda, Adam Dybiec i sternik Konrad Kalack przypłynęli na metę z przewagą dwóch długości łodzi.

– Start naszych wioślarzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży okazał się olbrzymim sukcesem zawodników i ich trenerów Jerzego Podsędka i Bogdana Zalewskiego – skomentował Jacek Karolak, prezes PTW. – Cztery medale złote i jeden brązowy dały nam drugie miejsce w punktacji klubowej, tuż za niezwyciężonym od lat LOTTO Bydgostią i drugie miejsce w punktacji wojewódzkiej (mazowieckie za kujawsko-pomorskim).


Fot. SMS-PTW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE