Reklama

Płoccy fani nie jadą w sobotę do Kielc?

Opublikowano:
Autor:

Płoccy fani nie jadą w sobotę do Kielc? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wyjątkowym zainteresowaniem wśród kibiców piłki ręcznej cieszy się mecz Vive Targi – Wisła Płock, który ma się odbyć w sobotę 2 marca w Kielcach. Może się jednak okazać, że na trybunach zasiądą wyłącznie miejscowi fani handballu.

Wyjątkowym zainteresowaniem wśród kibiców piłki ręcznej cieszy się mecz Vive Targi – Wisła Płock, który ma się odbyć w sobotę 2 marca w Kielcach. Może się jednak okazać, że na trybunach zasiądą wyłącznie miejscowi fani handballu.

10 listopada Wisła ograła w Orlen Arenie Vive Targi Kielce 32:25. Był te jeden z najlepszych występów płockiego zespołu w ostatnich latach, po którym nafciarze na długo objęli samodzielne prowadzenie w tabeli PGNiG Superligi. Niestety, po niesławnym walkowerze za nierozegrany mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski nafciarze stracili przewagę nad swoimi odwiecznymi rywalami.

W tej sytuacji kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli będzie miał sobotni mecz Vive Targi – Wisła Płock. Władze kieleckiego klubu doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego długo przed pierwszym gwizdkiem sędziów zaczęły prowadzić swoistą grę z kibicami z Płocka. Jej pierwszym elementem było podniesienie cen biletów. Dotychczas normalna wejściówka kosztowała 30, a ulgowa 20 złotych. Tymczasem kibice z Płocka, aby wejść do Hali Legionów, będą musieli zapłacić aż 40 złotych.

Na decyzję władz kieleckiego klubu błyskawicznie zareagował zarząd Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej. Koszt wyjazdu do Kielc został obniżony do 15 złotych. W przypadku wyjazdów rodzinnych przejazd dzieci miał być bezpłatny (dzieci miałyby płacić wyłącznie za bilet wstępu).

Niestety, okazało się, że na podniesieniu cen biletów złośliwości w stosunku do płockich fanów handballu nie skończyły się. Hala Legionów w Kielcach może pomieścić cztery tysiące widzów. A to oznacza, że zgodnie z obowiązującymi wszędzie przepisami, płockim kibicom należało się 400 biletów. Tymczasem z Kielc dotarła informacja, że do Hali Legionów wpuszczonych zostanie tylko 300 kibiców. Okazało się, że taka decyzja może postawić pod znakiem zapytania wyjazd płockich kibiców do Kielc.

Zarząd Płockiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Ręcznej wystosował oświadczenie, w którym można przeczytać:

W porozumieniu z grupą organizującą doping na meczach Wisły Płock informujemy, iż w związku z niżej opisaną sytuacją, bijącą w całe środowisko kibiców piłki ręcznej, nasz wyjazd na mecz Nafciarzy do Kielc stoi pod dużym znakiem zapytania. Poniżej przekazujemy następujące fakty.
W dniu 25 lutego 2013 roku Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock S.A. otrzymała pismo z kieleckiego klubu w którym została poinformowana o nie przyznaniu regulaminowo przysługującej i zamówionej puli 400 biletów dla naszych kibiców.

W dniu 13 lutego 2013 roku na wniosek Stowarzyszenia - SPR Wisła Płock S.A. zgodnie z pkt 26 & 13 Regulaminu Rozgrywek PGNiG Superligi w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn obowiązującym w sezonie 2012/2013 zamówiła 400 sztuk biletów (co stanowi 10% pojemności hali), które prawnie przysługują kibicom gości. Patrząc w regulamin, nasz Klub zrobił to ze znacznym wyprzedzeniem. Nie przyznanie pełnej puli biletów jest jawnym złamaniem ww. regulaminu.
Wykorzystamy wszelkie możliwe środki, instytucje i formy prawne, aby zapewnić wszystkim kibicom z Płocka, którzy zapisali się na wyjazd do Kielc, możliwość obejrzenia spotkania naszej drużyny w Hali Legionów.

Informujemy, że w przypadku odmowy przyznania pełnej puli biletów CAŁKOWICIE odwołamy nasz wyjazd do Kielc, gdyż nie możemy sobie pozwolić na dzielenie kibiców na lepszych i gorszych. Od zawsze byliśmy przekonani, że budowane za duże pieniądze kluby, reprezentujące Polskę na arenie międzynarodowej, tworzone są z myślą i dla kibiców. Czy kibice mają ponosić konsekwencje niekompetencji klubowych decydentów ? Gdzie w tej sytuacji jest sport, emocje, fair-play, doping i przywiązanie do klubu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE