Piorunujący start w Puławach, rywale byli bez szans. Dobry mecz Toto

Piorunujący start w Puławach, rywale byli bez szans. Dobry mecz Toto - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik

Sport W Puławach w meczu trzeciej drużyny PGNiG Superligi, czyli Azotów  z wiceliderem ORLEN Wisłą Płock  emocji było sporo, ale zdecydowanie lepsi okazali się goście.

Miał to być hit kolejki, bo przed sobotnią potyczką Azoty miały jeszcze szansę dogonić w tabeli płocczan. W Płocku Wisła wygrała 34:25, więc puławianie zapowiadali rewanż.

Już pierwsze minuty potyczki w Puławach pokazały jednak, że Azoty to wciąż nie jest ta sama półka, co Wisła. Po siedmiu minutach płocczanie prowadzili 5:0!

Bardzo dobra, agresywna gra w obronie sprawiła, że Wisła kontrolowała grę. Dobrze spisywał się m.in. obrotowy Jeremy Toto (ukończył w dniu meczu 29 lat), który pokazał się w dłuższym wymiarze czasu i był skuteczny (6/7 w całym meczu).

Po bramce Michała Daszka goście wygrywali 13:9, a gdy trafił Zoltan Szita, zrobiło się 15:10 i taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie Azoty także nie były w stanie zagrozić Wiśle. Gra była bardzo szybka, oba zespoły popełniały błędy, ale zdecydowanie mniej było ich na koncie Nafciarzy.

W 47. minucie przewaga wzrosła do 10 bramek (25:15) i widać było, że gospodarze grają bez wiary w sukces. Nie był im w stanie pomóc Michał Jurecki, grający dość ostrożnie, bo miał już na koncie dwie kary dwuminutowe.

Na chwilę w bramce Nafciarzy - po 5 miesiącach przerwy - pojawił się Ivan Stevanović. Ostatecznie Wisła pokonała Azoty 33:24 - różnicą dziewięciu bramek, czyli identycznie jak w Płocku.

Przed Nafciarzami teraz najtrudniejsze zadanie w sezonie - turniej Final4 Ligi Europejskiej. 22 maja płocczanie zagrają w pierwszym półfinale z Magdeburgiem, a w drugim zmierzą się Fuechse Berlin i Rhein-Neckar Loewen.

KS Azoty Puławy – ORLEN Wisła Płock 24:33 (10:15)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki 1 – Kowalczyk 6, Akimenko 5, Dawydzik 2, Jurecki 2, Gumiński 2, Przybylski 2, Łangowski 1, Podsiadło 1, Jarosiewicz 1, Rogulski 1, Szyba, Seroka.

Wisła: Morawski, Stevanovic – Krajewski 8, Toto 6, Mihić 5, Szita 5, Mindegia 3, Ruiz 2, Komarzewski 2, Daszek 2, Terzić, Dutra.