Reklama

Piłkarska ekstraklasa pod Płockiem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Piłkarska ekstraklasa pod Płockiem [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport – Bardzo się cieszę, że właśnie mój klub organizuje pierwszy turniej Amp Futbol Ekstraklasy – powiedział Rafał Bieńkowski, zawodnik GKS-u Góra, który wraz z reprezentacją Polski wywalczył w 2014 roku czwarte miejsce w amfutbolowych Mistrzostwach Świata. – Mam nadzieję, że będzie to pierwszy krok do popularyzacji mało jeszcze popularnej odmiany piłki nożnej.

– Bardzo się cieszę, że właśnie mój klub organizuje pierwszy turniej Amp Futbol Ekstraklasy – powiedział Rafał Bieńkowski, zawodnik GKS-u Góra, który wraz z reprezentacją Polski wywalczył w 2014 roku czwarte miejsce w amfutbolowych Mistrzostwach Świata. – Mam nadzieję, że będzie to pierwszy krok do popularyzacji mało jeszcze popularnej odmiany piłki nożnej.

Debiutancki turniej ampfutbolowej ekstraklasy zostanie rozegrany 2-3 maja w sportowo-rekreacyjnym centrum ZM Olewnik w Świerczynku koło Drobina. W imprezie udział wezmą cztery zespoły – występujący jako gospodarz GKS Góra oraz Amp Futbol Kraków, Gryf Szczecin i Lampart Warszawa.

Prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska ma nadzieję, że turniej w Świerczynku okaże się udany zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. – Marzę o tym, że rozpoczęcie rozgrywek ligowych przyciągnie do nas nowych zawodników – powiedział Mateusz Widłak. – Polska staje się kolejnym krajem z regularnymi rozgrywkami ligi ampfutbolu.

Kluby amfutbolu zrzeszają zawodników, którzy przeszli jednostronną amputację nogi (zawodnicy z pola) lub ręki (bramkarze) bądź mają wadę jednej z kończyn. Turniejowe zmagania rozpoczynać się będą w sobotę i niedzielę o 10.00 i potrwają do 15.00. W sobotę wszyscy uczestnicy planują wspólne oglądanie finałowego meczu Pucharu Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE