Pierwszy sparing Orlen Wisły. W okrojonym składzie

Pierwszy sparing Orlen Wisły. W okrojonym składzie - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Piotra Przybeckiego wygrali właśnie pierwszy mecz kontrolny przed wiosenną rundą rozgrywek. Niebiesko-biało-niebiescy pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn.

W związku z brakami kadrowymi w szeregach wicemistrzów Polski szansę na grę dostało czterech  zawodników rezerw: Ruciński, Olkowski, Koper i Wołowiec. Nafciarze od początku starali się narzucić swój styl gry gospodarzom. W 10. minucie wynik oscylował jeszcze wokół remisu, jednak kwadrans później przewaga wynosiła już 6 bramek. W końcówce pierwszej części do głosu doszli kwidzynianie, którzy odrobili straty i na przerwę schodzili przegrywając tylko 14:16.

Po zmianie stron ponownie większe prowadzenie zbudowali podopieczni Przybeckiego. Wiślacy testowali wiele nowych zagrywek, które przyniosły w efekcie wynik 22:28. MMTS powalczył w końcówce meczu o lepszy rezultat, na szczęście płocczanie okazali się drużyną dojrzalszą i dość pewnie zwyciężyli 33:28.

MMTS Kwidzyn – Orlen Wisła Płock 28:33 (14:16)

Wisła: Wichary, Ruciński - Ghionea 8, Olkowski 2, Pušica 3, Duarte 3, Tarabochia 1, Ivić 6, Koper 1, Wołowiec, Kwiatkowski 1, Piechowski, Rocha 8

Nie wystąpili: Wiśniewski (dojedzie na mecz z Wybrzeżem), Rybicki, Ciećwierz, Bronowski

Przebieg meczu: 10. min. 4:6; 20. min. 7:13; 30. min. 14:16; 40. min. 16:22; 50. min. 22:28; 60. min. 28:33

W czwartek podopieczni Piotra Przybeckiego zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk. Początek spotkania o 15.30.