Piękna bramka Darii Kusej bezpośrednio z rzutu wolnego

Piękna bramka Darii Kusej bezpośrednio z rzutu wolnego - Zdjęcie główne

SportPodopieczne Adriana Piankowskiego wygrały wyjazdowe spotkanie w Płońsku. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że w przedsezonowym sparingu to płońszczanki były lepszą drużyną.

- Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu - mówiła po meczu zawodniczka pomarańczowych - Julia Korga. - Szkoda, że popełniliśmy błąd we własnym polu karnym, który kosztował nas stratę bramki. Pokazałyśmy się z dobrej strony, grałyśmy odważnie i spokojnie, dzięki czemu nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom długo gościć na naszej połowie i potrafiłyśmy utrzymać się przy piłce. Stwarzałyśmy niezłe sytuacje, nasza gra była płynna i dokładna. Mam nadzieję, że smak wygranej pozostanie z nami już do końca sezonu.

Po ostatnich dwóch średnio udanych meczach i stratach punktów płocczanki liczyły na lepszą grę i drugie zwycięstwo w sezonie. Dobra gra na początku meczu nie przyniosła niestety efektów w postaci bramki. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się w 17. minucie, kiedy to swoją szansę wykorzystały gospodynie i wyszły na prowadzenie 1:0.

Kibice zebrani na stadionie DAF-u nie musieli zbyt długo czekać na wyrównanie. Już cztery minuty później ręką zagrywała zawodniczka miejscowych i sędzia podyktował rzut wolny dla przyjezdnych. Pomarańczowe wykorzystały stały fragment gry, piłkę z 17 metrów do bramki posłała Daria Kusa.

W końcówce pierwszej części oba zespoły miały możliwość wyjścia na prowadzenie, jednak brakowało skuteczności. Po 40 minutach drużyny schodził do szatni przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron Królewskie niemal całkowicie przejęły inicjatywę na boisku. W 54. minucie jedną z okazji wykorzystała Julia Mikołajewska, która wykorzystała precyzyjne dośrodkowanie Aleksandry Kujawskiej. Płocczanki miały szansę na zdobycie jeszcze kilku bramek, niestety na posterunku zawsze była bramkarka gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości 2:1.

To drugie zwycięstwo zawodniczek Adriana Piankowskiego. Piłkarki z Tumskiego Wzgórza po 4 kolejkach z dorobkiem 7 punktów zajmują 6. pozycję w tabeli III ligi kobiet.

DAF Płońsk - KS Królewscy Płock 1:2 (1:1)

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Kinga Sławińska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (77. Wiktoria Wiączek), Klaudia Stradomska, Aleksandra Kujawska (68. Natalia Romanowska), Julia Nowak (63. Dominika Janicka), Wiktoria Zielińska (55. Julia Korga)