Petra rusza na Klubowe Mistrzostwa Europy! Płocczan stać na tytuł?

Petra rusza na Klubowe Mistrzostwa Europy! Płocczan stać na tytuł? - Zdjęcie główne

SportZawodnicy BHT Petry Płock w Portugalii będą walczyć na Klubowych Mistrzostwach Europy. 2 lata temu płocczanie wywalczyli mistrzostwo, rok temu zajęli 3 miejsce. Mistrzowie Polski zmagania rozpoczną w czwartek 10 października.

W sierpniu zawodnicy BHT Petry Płock wywalczyli ósmy tytuł Mistrzostw Polski. Teraz płocczanie powalczą z najlepszymi zespołami Europy na EHF Champions Cup. Na tym turnieju Petra już triumfowała w 2022 roku, rok temu zajęła 3. miejsce. Do Portugalii płocczanie polecieli w składzie, który triumfował w kraju.

- Stawiamy sobie wysokie oczekiwania i celujemy w najwyższe pozycje. Naszymi największymi atutami są doświadczenie i zgranie, które konsekwentnie prowadzą nas do sukcesów. Dzięki solidnemu przygotowaniu jesteśmy pewni, że możemy rywalizować z każdym przeciwnikiem - zapowiada kapitan drużyny Adrian Fiodor.

BHT Petra do Portugalii wyruszy 9 października. Turniej rozpocznie się w czwartek 10 października. W pierwszym meczu płocczanie zmierzą się z wicemistrzami Portugalii GRD Leça – Spar. Zmagania grupowe zakończą się w sobotę, a finałowe spotkania zostaną rozegrane w niedzielę. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej - EHF TV.