Reklama

Paweł Sobczak wraca do płockiego futbolu

Opublikowano:
Autor:

Paweł Sobczak wraca do płockiego futbolu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport – Jasne, że fajnie jest wygrać parę meczów w kolejnej edycji kultowej gry FIFA. Ale jeszcze większą frajdą jest wyjść na boisko i samemu strzelić kilka bramek. A my chcemy uczyć dzieci, jak być dobrymi piłkarzami – powiedział goszczący w redakcji Portalu Płock Paweł Sobczak.

– Jasne, że fajnie jest wygrać parę meczów w kolejnej edycji kultowej gry FIFA. Ale jeszcze większą frajdą jest wyjść na boisko i samemu strzelić kilka bramek. A my chcemy uczyć dzieci, jak być dobrymi piłkarzami – powiedział goszczący w redakcji Portalu Płock Paweł Sobczak.

Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych gwiazdorów Wisły. Grał również w Austrii Wiedeń, Widzewie Łódź, Pogoni Szczecin, Anorthosisie Famagusta i kilku innych klubach. Wraz z Wisłą zdobył w sezonie 2006/2007 Superpuchar Polski. Występował w olimpijskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Pawła Janasa, a płockim kibicom na długo w pamięci utkwiła jego wspaniała bramka, którą zdobył w meczu z Anglią rozgrywanym na stadionie w Płocku.

Teraz Paweł Sobczak wraca do płockiej piłki nożnej. W nowej dla siebie roli trenera. – Chciałbym przekazać najmłodszym całe doświadczenie, które zbierałem grając przez wiele lat w różnych klubach w kraju i za granicą, a także w olimpijskiej reprezentacji Polski – powiedział Portalowi Płock Paweł Sobczak podczas wizyty w naszej redakcji. – Mam nadzieję, że moi młodzi podopieczni zdołają się zarazić miłością do piłki nożnej.

Paweł Sobczak ma być jednym ze szkoleniowców prowadzących zajęcia w Akademii Futbolu Tomasza Hajto. Jak powiedział Portalowi Płock trener-koordynator Piotr Kacperski, AFTH działa już 1,5 roku i ma swoje ośrodki w ponad 30 miastach Polski. Najwięcej z nich funkcjonuje w województwach łódzkim i śląskim.

W Płocku mają powstać cztery grupy. W najmłodszej znajdzie się miejsce dla dzieci w wieku 4-6 lat. Najstarsi uczestnicy zajęć Akademii będą mieli po 12 lat. – Zajęcia z najmłodszymi będą miały charakter bardziej zabawowo-ogólnorozwojowy. Nie znaczy to, że nie będzie żadnych zajęć z piłką. Bez nich trudno byłoby mówić o prawdziwych treningach – powiedział Piotr Kacperski. – Zajęcia w najmłodszych grupach nie będą jednak zawierały elementu rywalizacji. Tu będzie obowiązywało hasło „każdy wygrywa”. Im kategoria wiekowa będzie wyższa, tym wyższy powinien być też stopień piłkarskiego zaawansowania.

Pierwsze, zapoznawcze zajęcia Akademii Futbolu Tomasza Hajto w Płocku zostały zaplanowane na sobotę 23 marca w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Chopina 62. O 15.30 organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-6 lat, a o 16.30 kandydatów na piłkarzy w wieku 7-12 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE