Reklama

Paru milimetrów zabrakło do rekordu Polski

Opublikowano:
Autor:

Paru milimetrów zabrakło do rekordu Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Zwyciężczyni Orlen Cup w skoku wzwyż Kamila Lićwinko próbowała skoczyć na płockim rynku 201 centymetrów. Do pobicia rekordu Polski na świeżym powietrzu zabrakło niewiele. Konkurs pchnięcia kulą wygrał Reese Hoffa pokonując Tomasza Majewskiego.

Zwyciężczyni Orlen Cup w skoku wzwyż Kamila Lićwinko próbowała skoczyć na płockim rynku 201 centymetrów. Do pobicia rekordu Polski na świeżym powietrzu zabrakło niewiele. Konkurs pchnięcia kulą wygrał Reese Hoffa pokonując Tomasza Majewskiego.

Najlepszym wśród startujących pań tegorocznym wynikiem pochwalić się mogła Justyna Kasprzycka, która podczas mitingu Diamentowej Ligi w amerykańskim Eugene skoczyła 199 centymetrów. Tym razem jednak musiała zadowolić się wynikiem gorszym o siedem centymetrów. Nie wiadomo, jak potoczyłyby się jej losy w płockiej imprezie, gdyby zdecydowała się skakać na 195 cm. Postanowiła jednak opuścić tę wysokość, a 199 cm okazało się dla niej zbyt poważnym wyzwaniem.

Pokerowa zagrywka nie wyszła na zdrowie Polce, skorzystała za to na niej Swietłana Radziwił. Zawodniczka z Uzbekistanu pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 195 centymetrów. Wyrównała tym samym swój najlepszy tegoroczny wynik. Próbowała jeszcze uporać się z 197 cm, ale to było już ponad jej siły.

Jedyną zawodniczką, która uporała się z wysokością 197 cm, była Kamila Lićwinko. Próbowała ona atakować 201 cm. Nie zdołała jednak pobić rekordu Polski, chociaż w jednej z prób zabrakło jej kilku milimetrów.

Konkurs pchnięcia kulą upłynął pod znakiem rywalizacji Tomasza Majewskiego i Reese Hoffy. Po pierwszej części prowadził Polak, który pchnął na odległość 20,53. Dla większości zawodników był to rezultat nieosiągalny. Ale nie dla zawodnika z USA, który w przedostatniej kolejce posłał kulę na odległość 20,85 metra. Ten wynik dał mu zwycięstwo i rekord mitingu Orlen Cup.

Wyniki:

Pchnięcie kulą

1. Reese Hoffa (USA) 20,85 rekord mitingu
2. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 20,53
3. Georgi Iwanow (Bułgaria) 19,93
4. Marco Fortes (Portugalia) 19.80
5. Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław) 19,54
6. Dominik Witczak (RLTL ZTE Radom) 19.17
7. Rafał Kownatke (LZS Ziemi Puckiej) 19,14
8. Mikhal Abramczuk (Białoruś) 19,00
9. Sylwester Zieliński (LIUKS Kruszwica) 18,46

Skok wzwyż

1. Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) 197
2. Swietłana Radziwił (Uzbekistan) 195
3. Justyna Kasprzycka (AZS Wrocław) 192
4. Nadieżda Dusanowa (Uzbekistan) 188
5. Urszula Gardziejewska (ZAS Wrocław) 188
6. Tajsa Rosłowa (Białoruś) 184
7. Jelena Slesarienko (Rosja) 184
8. Agnieszka Bukowczyk (Skra Warszawa) 180

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE