Reklama

Ostry sprawdzian młodych piłkarek

Opublikowano:
Autor:

Ostry sprawdzian młodych piłkarek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Dziewczęca ekipa Królewskich wyjeżdża w niedzielę 24 lutego na turniej w Drobinie, gdzie spotka się z z Pelikanem Łowicz, Stomilem Olsztyn oraz drugą drużyną Pegaza Drobin. Dla młodych płocczanek będzie to debiut w takiej imprezie.

Dziewczęca ekipa Królewskich wyjeżdża w niedzielę 24 lutego na turniej w Drobinie, gdzie spotka się z z Pelikanem Łowicz, Stomilem Olsztyn oraz drugą drużyną Pegaza Drobin. Dla młodych płocczanek będzie to debiut w takiej imprezie.

Pelikan, Stomil i Pegaz to zespoły występujące w jednej z grup kobiecej drugiej ligi. Ekipa z Płocka dopiero w sierpniu rozpocznie grę w mazowieckiej trzeciej lidze. Wcześniej jednak będą mogły porównać swe umiejętności w konfrontacji z dużo bardziej doświadczonymi rywalkami. – Cieszę się, że mamy okazję do zaprezentowania się w tak mocno obsadzonym turnieju. Będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Jestem przekonany, że moje dziewczyny dadzą z siebie wszystko i nawet doświadczonym zespołom z Olsztyna czy Łowicza nie będzie lekko – mówił trener Królewskich Kamil Wojkowski. – Dla nas będzie to na pewno dobra lekcja piłki nożnej. Tym bardzie, że na co dzień ciężko jest pograć w piłkę z takimi zespołami.

W drużynie, która wyjedzie do Drobina, znalazły się: Natalia Marciniak (19 l., Małachowianka), Marta Hućko (18 l., Małachowianka), Arleta Mulczyńska ( 15 l., Gimnazjum nr 5), Marta Majerowska (18 l., Jagiellonka), Klaudia Stradomska (17 l., III LO), Daria Nowak (15 l., Gimnazjum w Proboszczewicach), Dagmara Świt (16 l., Gimnazjum nr 13), Magdalena Zielińska (19 l., PUL), Samuela Pierzchała (17 l., ZSUiP), Klaudia Łyźińska (15 l., Zespół Szkół w Maszewie Dużym). – Zabieramy na turniej dziesięć zawodniczek Każda z nich będzie miała okazję, aby zaprezentować się w zbliżonym wymiarze czasowym. Chcemy w Drobinie rozegrać jak najwięcej meczów. Zamierzamy przy tym zachować swój styl i czerpać maksymalną radość z każdej gry – powiedział Kamil Wojkowski – Głównym celem na ten rok pozostaje solidne przygotowanie się do startu ligi w sierpniu. Mamy bardzo młodą kadrę, jestem jednak przekonany, że ciężka praca na treningach i konsekwencja zaowocują w przyszłości i pomogą dziewczynom odnieść sukces. A Królewscy Płock na stałe zagoszczą na mapie kobiecego futbolu w Polsce.

Sekcja kobiecej piłki nożnej rozpoczęła treningi w sierpniu ubiegłego roku Ostatnie dwa miesiące spędziła w hali Gimnazjum nr 5, trenując dwa razy w tygodniu. Na marzec przewidziany jest trening naborowy dla dziewcząt, które chciałyby rozpocząć grę w piłkę nożną. Zajęcia treningowe będą odbywać się od marca na sztucznym boisku Wisły Płock oraz na płockich orlikach trzy razy w tygodniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE