Reklama

Organizatorzy Płock Electronic League: Czujemy niedosyt, ale będzie lepiej

Opublikowano:
Autor:

Organizatorzy Płock Electronic League: Czujemy niedosyt, ale będzie lepiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport W weekend zakończyły się w Płocku lanowe finały Płock Electronic League. Odbywające się w hali ZST 70 zawody zgromadziły u siebie drużyny rywalizujące w League Of Legends, FIFA, Hearthstone i Counter-Strike Global Offensive.

W weekend zakończyły się w Płocku lanowe finały Płock Electronic League. Odbywające się w hali ZST 70 zawody zgromadziły u siebie drużyny rywalizujące w League Of Legends, FIFA, Hearthstone i Counter-Strike Global Offensive.

Przed samym turniejem drużyny walczyły w kwalifikacjach, które odbywały się on-line. Na zmagania w Płocku dostały się tylko najlepsze zespoły. Pierwszego dnia zawodów rozegrano mecze grupowe, w niedzielę przyszedł czas na fazę pucharową.

- Po turnieju czujemy lekki niedosyt - powiedział nam Sebastian Kępczyński - jeden z organizatorów. - Początkowo mieliśmy problemy z internetem, mimo dobrych wyników na speedteście to połączenie cały czas przerywało, później było już lepiej. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze streamu, który jak na pierwszy raz stał na naprawdę wysokim poziomie. Wizualnie wielki minus, zwykłe ławki szkole, kotary w tle, bramki i tak dalej. Trochę to psuło efekt, niestety nie mogliśmy więcej nic zrobić, nie mieliśmy dużego budżetu. W przyszłości Płock Electronic League prawdopodobnie będzie kontynuowany, nie wiem kiedy. Mamy chęci i doświadczenia zdobyte w weekend, mam nadzieję, że ewentualna kolejna edycja będzie jeszcze lepsza.

Zawody zebrały na trybunach sporą ilość kibiców. Do hali Siedemdziesiątki przyszły nie tylko młode osoby, ale i starsi ludzie chcący zobaczyć jak wyglądają zmagania e-sportowe. Nie brakowało też rodziców z dziećmi.

Biletem wstępu była symboliczna złotówka. Trzysta złotych i sześć groszy, które zebrali organizatorzy zostanie przeznaczone na płockie schronisko dla zwierząt.

Same zmagania przebiegały na bardzo wysokim poziomie. Szczególnie półfinały i finały były bardzo zacięte. Najlepszą drużyną w Counter-Strike Global Offensive okazała się ekipa Grom Clan, która wygrała swój finał 2:1. W League of Legends zwyciężył Team Sprzedani.

Zwycięzcy w poszczególnych grach:

Counter-Strike Global Offensive
1. GROM Clan
2. Rak Ronk

League Of Legends
1. Team Sprzedani
2. Luksusowe Getto

FIFA17
1. Piotr Śmigielski
2. Hubert Tyburski

Hearthstone
1. Sebastian Mitura

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE