Nowy sponsor i wygrany sprawdzian [FOTO]

Nowy sponsor i wygrany sprawdzian [FOTO] - Zdjęcie główne

SportNafciarze wygrali pierwszy sparing przed własną publicznością. Przeciwnikiem płocczan był ukraiński HC Motor Zaporoże. W Orlen Arenie szansę gry dostali wszyscy nowi zawodnicy oprócz Marco Oneto, który zmaga się z urazem po turnieju w Ilsenburgu.

Nafciarze wygrali pierwszy sparing przed własną publicznością. Przeciwnikiem płocczan był ukraiński HC Motor Zaporoże. W Orlen Arenie szansę gry dostali wszyscy nowi zawodnicy oprócz Marco Oneto, który zmaga się  z urazem po turnieju w Ilsenburgu.

Przed zaplanowanym spotkaniem miała miejsce oficjalna prezentacja zespołu. Kibice mogli zobaczyć nowe stroje, w których wystąpią ich pupile, nowe koszulki różnią tylko szczegółami, na plecach, w odróżnieniu do tych z poprzedniego sezonu, widnieje flaga Polski. Najbardziej zagorzali fani zespołu z sektora G, zaprezentowali efektowną flagę  upamiętniającą obronę Płocka 1920r.

Wiślacy już od początku spotkania narzucili swoje tempo gry. Wynik otworzył Angel Montoro a po kilku minutach przewaga gospodarzy wynosiła już cztery bramki.  Motor próbował niwelować straty ale z biegiem czasu to niebiesko-biało-niebiescy zdobywali coraz więcej bramek w 23. minucie po dwóch efektownych bramkach Michała Daszka było już 15:10, chwilę później ku radości kibiców pierwszą bramkę zdobył Bartek Konitz. W ostatniej minucie pierwszej części gry szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Thiago Rocha, Portugalczyk jednak spudłował i po trzydziestu minutach spotkania Wisła prowadziła 19:14.

Drugą połowę spotkania rozpoczęli goście, którzy skutecznie wykorzystali rzut karny i zmniejszyli stratę do podopiecznych Cadenasa do czterech oczek. Kolejne minuty spotkania to gra bramka za bramkę, w między czasie kilka błędów popełnili wicemistrzowie Polski ale nie zaważyło to na wyniku. Na minutę przed końcem spotkania goście zbliżyli się do Wiślaków na dwa punkty, jednak na więcej bramek zabrakło czasu i ostatecznie to Wisła wygrała pierwszy sparing z Motorem 31:29.

Przed meczem SPR Wisła poinformowała o pozyskaniu nowego sponsora, została nim firma Repro zajmująca się robotami budowlanymi i sprzedażą betonu. Klub nie podał informacji na jaką kwotę opiewa umowa sponsorska.

Cieszę się przede wszystkim z tego, że firmy są zadowolone ze współpracy z nami i chcą ją dalej rozwijać - nie ukrywał zadowolenia prezes klubu Artur Zieliński.  Firma Repro jest kolejnym przedsiębiorstwem, które przechodzi na wyższy poziom zaangażowania i tym samym uzyskuje status sponsora. Mam nadzieję, że nasze relacje będą w przyszłości się zacieśniać i liczę na to, że coraz więcej firm z regionu płockiego i nie tylko dostrzeże możliwości i korzyści, jakie niesie współpraca z SPR Wisłą Płock – powiedział prezes SPR Wisły Artur Zieliński.

Orlen Wisła Płock – Motor Zaporoże  31:29 (19:14)

Wisła: Corrales, Morawski, Wichary – Daszek 7, Racotea 2, Ghionea 4, Rocha 4, Zelenović 3, Montoro 3, Konitz 3, Nikcević 1, Zhitnikov 4

Motor: Sapun, Koshovy, Komok - Zhukov, Kubatko 1, Burka 4, Shevelev 6, Shelmenko 4, Pukhouski 4, Denysov, Kurilenko 2, Malasinkas 6 (1), Kozakevych, Kalarash 2, Zhuk, Orlovsky, Dontsov