Nokaut w Rumuni, Nafciarze krok od awansu

Nokaut w Rumuni, Nafciarze krok od awansu - Zdjęcie główne

SportWszyscy spodziewali się zaciętego meczu "na styku", tymczasem piłkarze ręczni Wisły Płock rozgromili w meczu Ligi Mistrzów na wyjeździe ekipę HCM Constanta 34:19 (15:12). Awans z grupy jest już bardzo blisko.

Gospodarzy już w pierwszej połowie nieco zniechęci fenomenalnymi interwencjami Marcin Wichary, już na początku obornił dwa rzuty karne. Ale płocczanie sporo psuli w ataku, więc przewaga nie rosła zbyt szybko, do przerwy wynosiła trzy bramki.

W drugiej połowie do poziomu Wicharego dostroiła się reszta Nafciarzy. Obrona była tak szczelna i agresywna, że Constanta strzeliła pierwszego gola po... niemal 14 minutach, gdy goście prowadzili już 10 bramkami! Publika byłą już całkiem cicho, nie wierząc w swój zespół. Szalała za to małą grupka kibiców z Płocka.

Po tym spotkaniu i historycznym, wyjazdowym zwycięstwie w LM, Wisła jest czwarta, ma 7 punktów, St. Petersburg, przeżywający problemy finansowe – 3, a Constanta – 2.  Awansują cztery drużyny, awans jest już bardzo prawdopodobny. Już w niedzielę 19 lutego Wisła podejmie o godz. 17.30 Metalurga Skopje (Macedonia).

HCM Constanta - Orlen Wisła Płock 19:34 (12:15)

HCM: I.Stanescu, M.Popescu, L.Toma(7, 3k), M.Sadoveac(2), V.Ghionea, A.Sabou(1), G.Buricea, G.Irimescu(2), M.Novanc, A.Simicu(2), M.Stavrositu(1), B.Angelovski, A.Dimache, A.Adzic(1), A.Stamate(3), I.Csepreghi

Orlen Wisła: M.Wichary, M.Seier, C.Spanne(7), A.Wiśniewski(2), K.Olsen, K.Syprzak, M.Toromanović(3), Z.Kwiatkowski(1), P.Chrapkowski, N.Eklemović(1), M.Kubisztal(11, 2k), B.Kavaš(4), L.Dobelšek(2), A.Twardo, P.Paczkowski(2)

Upomnienia: G.Irimescu, A.Simicu, A.Adzic - M.Toromanović, M.Kubisztal

Kary: HCM 16 min (M.Popescu 2 min, L.Toma 2 min, M.Sadoveac 2 min, V.Ghionea 2 min, A.Sabou 2 min, G.Buricea 2 min, M.Novanc 2 min, A.Adzic 2 min) - Orlen Wisła 14 min (Z.Kwiatkowski 6 min, C.Spanne 4 min, A.Wiśniewski 2 min, K.Olsen 2 min)