Reklama

Nocne ściganie tym razem w Słupsku

Opublikowano:
Autor:

Nocne ściganie tym razem w Słupsku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Chevrolett corvete będzie największą motoryzacyjną atrakcją drugiej rundy tegorocznej edycji Night Power 2013 Grand Prix. Ale nie zabraknie również innych ciekawostek.

Chevrolett corvete będzie największą motoryzacyjną atrakcją drugiej rundy tegorocznej edycji Night Power 2013 Grand Prix. Ale nie zabraknie również innych ciekawostek.

Druga w tym roku edycja legalnych wyścigów ulicznych odbędzie się w Słupsku już w sobotę 6 lipca. Swój udział w zawodach potwierdziła ekipa VTG. To zdecydowanie najszybszy wyścigowy team w Polsce, który dysponuje wieloma autami o niesamowitej mocy. Najciekawszym autem ze stajni VTG jest chevrolett corvette o nieziemwskiej wprost mocy 1600 KM.

Night Power 2013 Grand Prix to jedyna oficjalna alternatywa dla nielegalnych wyścigów nocnych. W tym roku pierwsze zawody odbyły się w Olsztynie 1 czerwca. W sobotę 6 lipca o 16 rozpocznie się rywalizacja w Słupsku. Na ul. Jana III Sobieskiego ściganie obywać się będzie na dystansie 1/8 mili. 10 sierpnia zawody odbędą się w Łomży, a na 24 sierpnia zaplanowany został wielki finał w Płocku.

Wyścigi Night Power w Słupsku odbywać się będą po raz pierwszy. Organizatorzy dołożyli więc wszelkich starań, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście, najważniejszym punktem programu będą same wyścigi, odbywające się w ośmiu klasach: Diesel, mini, Street, Street+, Turbo FWD, Turbo RWD/AWD oraz OPEN.

Załogi z różnych zakątków Polski walczyć będą o nagrody, których wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Między przejazdami kolejnych zawodników tor przechodził będzie we władanie ekipy VTG i jej czterokołowych potworów o mocy powyżej 1,5 tysiąca KM. Wśród nich będzie słynna corvetta VTG 4x4. Emocji nie zabraknie również podczas pokazów kaskaderów na quadach z SHOCKER ATV Group.

Impreza trwać będzie w godzinach 16-00. Program będzie realizowany równocześnie na torze wyścigowym i w miasteczku wyścigów, które podzielone zostanie na odpowiednie strefy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policja, straż pożarna i służby medyczne.

W miasteczku wyścigowym będzie można zwiedzać park maszyn, przyglądając się stanowiskom pojazdów startujących w wyścigach. Dostępne dla chętnych będą również stoiska VTG I SHOCKER ATV Group. Niemałym powodzeniem powinny cieszyć się również samochody wyścigowe, rajdowe, luksusowe auta sportowe oraz pojazdy z salonów samochodowych.

Podobnie jak w Olsztynie, również tym razem organizatorzy szykują atrakcji dla dzieci w strefie Tęczowy Power. Znajdzie się tam miasteczko ruchu drogowego. Najmłodsi będą mogli również brać udział w konkursach z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie na drogach.

W strefie wystawców ustawione zostaną stoiska sponsorów i wystawców oraz stoiska promocyjne miast partnerskich Night Power. Planowane są też pokazy oklejania samochodu folią. Na scenie zagrają: Jedno Słowo, BZN, Ennza, Resurrection, Arizona, Hardquake i DJ Tico.

Organizatorzy słupskiej edycji Night Power 2013 Grand Prix nie ukrywają, że niezwykle istotne są dla nich wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem. Dlatego zrobili wszystko, aby wypełnić wszystkie zalecenia służb związanych z bezpieczeństwem.

Wzdłuż trasy na Jana Iii Sobieskiego ustawione zostaną mini guardy (stalowe bariery o wysokości 0,5m, które zabezpieczają przed wpadnięciem samochodu na chodnik) i barierki. W zależności od punktu powstanie między nimi bufor bezpieczeństwa o szerokości 2-5 metrów. Dzięki temu auto nawet w wypadku poślizgu nie wyleci z trasy. Barierki dla publiczności będą ustawione za naturalną barierą jaką są drzewa wzdłuż ulicy.

Biorący udział w imprezach Night Power zawodnicy przed każdym startem zapraszani są na specjalny briefing, na którym przedstawiana jest im trasa. Dowiadują się, jak powinni zachowywać się na poszczególnych jej odcinkach. Tuż przed startem zawodnik przechodzi badanie alkomatem, a pojazdy wstępny przegląd.

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE