Niesamowite derby Płocka. Mnóstwo walki i emocje do samego końca [FOTO]

Niesamowite derby Płocka. Mnóstwo walki i emocje do samego końca [FOTO] - Zdjęcie główne

SportW meczu na szczycie I-ligowych rozgrywek spotkały się dwa zespoły SMS-u Płock. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich chwil, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się II zespół.

Spotkanie lepiej rozpoczęła "jedynka" - trzy skuteczne rzuty Izabeli Świerżewskiej i już po pięciu minutach było 4:1. Rywalki szybko się jednak otrząsnęły i zaledwie pięć minut później to one prowadziły. Mecz na chwilę się wyrównał, ale I zespół ponownie zaczął budować przewagę. Przez kilka minut utrzymywała się czterobramkowa strata "dwójki", ale kilka ostatnich minut to popis Weroniki Weber i do przerwy wynik był na styku - 15:14.

Po zmianie stron od mocnego uderzenia rozpoczęły zawodniczki z drugiego zespołu - licząc trafienia z końcówki pierwszej połowy, podopieczne Artura Piechoty i Marka Jagodzińskiego zdobyły osiem kolejnych bramek! Odpowiedziała Świerżewska i mecz się wyrównał. Przez ostatni kwadrans utrzymywał się remis i żadna ze stron nie odskoczyła na choćby dwie bramki. Udało się to dopiero pod sam koniec spotkania, a podopieczne Andrzeja Marszałka nie miały już czas na odrobienie strat. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem SMS II 29:27.

Spotkanie w hali "Siedemdziesiątki" było rozgrywane przy fantastycznej atmosferze na trybunach. Kibice dopingowali zawodniczki, w ruch poszedł nawet bęben. Dziewczyny odwdzięczyły się walką i zaangażowaniem. Po tym zwycięstwie SMS II Płock przesunął się na 1. miejsce w tabeli I Ligi. SMS I jest czwarty.

- Oba zespoły pokazały ogromną ambicję. Szkoda, że nie było remisu i rzutów karnych. Tak emocjonujący pojedynek chciałoby się oglądać dłużej - mówił po meczu Bogdan Lemanowicz, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

SMS ZPRP I Płock - SMS ZPRP II Płock 27:29 (15:14)

SMS I: Gajewska 2, Pędziwiatr 1, Świerżewska Izabela 10, Knop 1, Konieczna, Pająk, Paczhołek, Rorat 3, Szołtysek 4, Grabińska 3, Cieślak 3.

SMS II: Stanisławczyk 2, Pankowska 1, Pietras 2, Jobda 2, Zima 1, Świerżewska Justyna, Olek, Kowalik 4, Cygan 4, Wdowiak, Żmijewska 1, Stachiewicz, Weber 7, Sobecka 5, Dworniczuk.

Kary: SMS I: 12 min. - SMS II: 10 min.