Niemiecka porażka w pierwszym sparingu Nafciarzy. Dobry finisz

Niemiecka porażka w pierwszym sparingu Nafciarzy. Dobry finisz - Zdjęcie główne

SportW sparingowym meczu piłkarzy ręcznych SC DHfK Lipsk pokonał w środę Wisłę Płock 31:25 (16:9). To porażka, z której nie ma co wyciągać zbyt daleko idących wniosków, bo zespoły są na zupełnie innym etapie przygotowań.

Płocczanie pojechali na potyczkę do Lipska po bardzo ciężkich treningach, w niepełnym składzie, bez pięciu graczy. "Ładują akumulatory", bo początek ligi dopiero na przełomie sierpnia i września. Niemiecka ekipa ma obecnie znacznie lżejsze treningi i to było widać na parkiecie. Kilka dni temu Niemcy rozgromili Pogoń Szczecin 46:24 (21:10).

W środowy wieczór mecz w małej sali w Lipsku obserwowało ponad 200 widzów, a w internecie, dzięki transmisji niemieckiego klubu - kolejne 150-200, głównie z Płocka. Do przerwy gospodarze wygrywali 16:9. Dla Wisły bramki zdobyli: Stenmalm 1, Ruiz 1, Góralski 2, Krajewski 1, Źabić 1, Mihić 2, Mindegia 1.

W niemieckiej ekipie od roku występuje Maciej Gębala, wcześniej zawodnik Wisły. W sparingu nie zagrał, bo ma kontuzję palca.

- Wynikiem nie ma się co sugerować, my rozegraliśmy 5-6 sparingów, a płocczanie grają pierwszy raz. Jesteśmy na innym etapie przygotowań, bo już za półtora tygodnia gramy w Pucharze Nieniec, a tydzień później rozpoczynamy rozgrywki ligowe - mówił w przerwie Maciej Gębala dla klubowej telewizji Wisły.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Gospodarze byli szybsi, dokładniejsi. Gdy Wisła nie wykorzystała czwartego karnego, zrobiło się 21:12 dla SC DHfK Lipsk i 23:15 po 40. minutach. Z dobrej strony pokazał się Mikołaj Czaplicki trafił dwa karne. Pozostałe cztery w wykonaniu innych graczy były nieskuteczne. 10 minut przed końcem zrobiło się 29:19, ale cztery gole z rzędu płocczan sprawiły, że gospodarze poprosili o przerwę. Kilka razy obronił doświadczony Alen Stevanović i pięć minut przed końcem było 29:23. Ostatecznie Lipsk wygrał 31:25.

Strzelcy bramek dla Wisły: Krajewski 5, Ruiz 4, Stenmalm 3, Mihić 3, Mindegia 3, Góralski 2, Czapliński 2(2 k), Źabić 1, Piechowski 1, Sulić 1