Reklama

Nie chcą oddawać mistrzostw walkowerem

Opublikowano:
Autor:

Nie chcą oddawać mistrzostw walkowerem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Wywalczenie tytułu najlepszej formacji w Polsce stało się dla płockich cheerleaderek przepustką do startu w Mistrzostwach Świata. Wyjazd na tę imprezę stoi jednak pod znakiem zapytania.

Wywalczenie tytułu najlepszej formacji w Polsce stało się dla płockich cheerleaderek przepustką do startu w Mistrzostwach Świata. Wyjazd na tę imprezę stoi jednak pod znakiem zapytania.

Zespół Cheerleaders Impresja działający przy Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica ma na swoim koncie niezliczoną ilość medali we wszystkich kategoriach wiekowych. Najważniejsze jest jednak, jak powiedziała nam szefowa i choreografka Impresji Katarzyna Sylwestrzak, seniorskie złoto przywiezione z tegorocznych Mistrzostw Polski.

Właśnie tegoroczny tytuł dał płocczankom przepustkę do startu w Mistrzostwach Świata. Po ogłoszeniu tej decyzji zamiast wybuchu radości była głęboka zaduma. Międzynarodowa Federacja Cheerleaders ustaliła bowiem, że w 2013 roku MŚ odbyć się mają 23-24 listopada w Tajlandii. A podróż do Bangkoku wiąże się z gigantycznymi wręcz kosztami.

– Natychmiast po powrocie do Płocka zaczęliśmy zastanawiać się, skąd wziąć potrzebną sumę. Ale jej zebranie okazało się niesłychanie ciężkim wyzwanie – przyznała w rozmowie z nami Katarzyna Sylwestrzak. – Jako pierwszy swoją pomoc zadeklarował Urząd Miasta Płocka. Później śladem Ratusza poszły również Wodociągi Płockie oraz OM NSZZ Solidarność PKN Orlen SA. To jednak wciąż dużo za mało.


Aby spełniły się marzenia dziewczyn o starcie w Bangkoku, brakuje jeszcze około 30 tysięcy. W tej sytuacji Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tańca Impresja wyszło z inicjatywą zorganizowania zbiórki publicznej, dzięki której możliwe byłoby kupno biletów lotniczych do Bangkoku.

Przed każdym meczem piłki ręcznej rozgrywanym przez Wisłę w Orlen Arenie (a także w przerwach) dziewczyny z Impresji zbierają pieniądze do specjalnie w tym celu przygotowanych puszek.

Teoretycznie zadanie stojące przed Impresją nie jest niewykonalne. Wystarczy, aby na meczu Velux Ligi Mistrzów, przy wypełnionej do ostatniego miejsca Orlen Arenie każdy z kibiców wrzucił do puszki chociażby po pięć złotych. Marzenie? – być może. Ale realizowanie marzeń nie jest jedną z najpiękniejszych rzeczy w naszym życiu?

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że przygoda Impresji z Wisłą to jedynie piękne wspomnienia. A jednak okazało się, że płockie cheerleaderki wróciły do Orlen Areny i znów tańczą dla płockich kibiców. Czy ktokolwiek mógłby się jeszcze niedawno spodziewać, że to właśnie Impresja będzie ozdobą siatkarskiego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbywającego się w Płocku? A przecież tak się właśnie stało. Dlatego i tym razem dziewczyny nie zamierzają składać broni i bez walki zrezygnować z udziału w Mistrzostwach Świata.

– Bardzo liczymy na datki wrzucane do puszek. Co nie znaczy, że nie można pomóc nam również w inny sposób – powiedziała Katarzyna Sylwestrzak. – Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do grona sponsorów naszego wyjazdu, może skontaktować się ze mną telefonicznie pod numerem 501 163 557 lub mailowo pod adresem katarzyna.sylwestrzak@gmail.com


Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE