Nafciarze wygrali z Energą. Ale końcówka meczu słabiutka

Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Nafciarze wygrali z Energą. Ale końcówka meczu słabiutka - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

SportPo długiej przerwie piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wrócili na ligowe parkiety. We wtorek w ramach PGNiG Superligi pokonali w Kaliszu miejscowy MKS 29:25 (17:11).

Co ciekawe, przed tym spotkaniem gospodarze (czwarte miejsce) byli wyżej w tabeli niż Wisła (piąte), ale mieli aż trzy mecze rozegrane więcej. W ekipie Edwarda Strząbały pozytywnie prezentują się w tym sezonie m.in. wychowankowie Wisły Kacper Adamski (11 meczów / 31 bramek) i Mateusz Góralski (11/52).

Wisła rozpoczęła w Kaliszu od prowadzenia, po kilku minutach było 5:5. Wtedy nastąpił "odjazd" zespołu z Płocka, na tablicy pojawił się wynik 9:5. Skuteczny był m.in. Michał Daszek - do przerwy trafił sześć razy, klasę pokazał Adam Morawski. Goście prowadzili już nawet dziewięcioma bramkami (17:8), ale ostatnie trzy bramki w pierwszej odsłonie zdobył MKS i do przerwy było 17:11.

W drugiej połowie przewaga Nafciarzy nie topniała, momentami rosła do 8-9 trafień i stało się jasne, że ten mecz wygrać może tylko Wisła. Ale przed końcem - podobnie jak w pierwszej połowie - Wiśle znów przydarzył się słaby okres. Od stanu 29:20 kolejne pięć bramek zanotowała Energa! Tak fatalna końcówka nie powinna się zdarzać klasowej drużynie, skończyło się tylko 29:25.

Meczem w Kaliszu płocczanie rozpoczęli lutowy maraton. W ciągu 26 dni zaplanowano bowiem aż dziewięć spotkań. Już w sobotę 6 lutego płocczanie zagrają w Orlen Arenie z mocnymi Azotami Puławy.

Energa MKS Kalisz - Orlen Wisła Płock 25:29 (11:17)

Najwięcej bramek dla Wisły: Michał Daszek 7, Zoltan Szita 6.