Nafciarze wygrali po raz 18. Piotrkowianin stawiał opór przez kwadrans [ZDJĘCIA]

Sport w 19. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści ORLEN Wisły Płock bez problemu pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 36:19 (15:10).

Gospodarze podejmowali w sobotę w Orlen Arenie czwarty zespół w tabeli. Ale wyrównana walka trwała tylko kilka minut. Piotrkowianin wygrywał 1:0 i 3:2, lecz po kilku dobrych akcjach Wisły na tablicy pojawił się wynik 5:3 dla gospodarzy.

Po kwadransie było tylko 8:7 dla płocczan. Wówczas Wisła zdobyła trzy bramki z rzędu. Dobrze bronił Adam Morawski (ponad 40 proc. obron w meczu), gospodarze punktowali rywali nawet w osłabieniu. Do przerwy wygrywali 15:10.

Druga połowa to już całkowita dominacja Wisły. Bardzo skuteczny był m.in. Sergiej Kosorotow, który zdobył w tym meczu 12 bramek (na 14 rzutów). Już w 40. minucie Nafciarze wygrywali 24 :12 i powiększali przewagę. Skończyło się wynikiem 36:19.

Dużo trudniejsze zadanie czeka Wisłę w następnej kolejce, 25 marca, gdy zmierzą się w Puławach z Azotami, zajmującymi trzecie miejsce w tabeli.

ORLEN Wisła Płock - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 36:19 (15:10)

Bramki dla Wisły: Kosorotow 12, Serdio 4, Daszek 3. Czapliński 3., Krajewski 3, Lucin 3,  Jurecić 2, Mihić 2, Szita 2. Żytnikow 1, Mindegia 1