Na początek sezonu Tygrys rozbity

Na początek sezonu Tygrys rozbity - Zdjęcie główne

SportPiłkarki nożne z Płocka w poniedziałek zainaugurowały występy na szczeblu III Ligi Mazowieckiej Kobiet. Pomarańczowe pewnie zagrały z Tygrysem Huta Mińska. Płocczanki przez cały mecz kontrolowały wynik spotkania i ostatecznie odniosły efektowne zwycięstwo 5:2.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, kto jest faworytem spotkania. Zawodniczki z Tumskiego Wzgórza prowadziły grę i stwarzały sobie sytuacje. W 18. minucie pierwszą bramkę, po efektownym rajdzie, zdobyła Daria Kusa. Podopieczne Adriana Piankowskiego poszły za ciosem i 12 minut później zdobyły kolejnego gola. Tym razem podanie Klaudii Łyzińskiej skutecznie wykończyła Angelika Materek. Po dwóch bramkach Królewskie nieco uspokoiły grę i utrzymały ten wynik do końca pierwszej połowy.

Początek drugiej części spotkania to kolejny gol, zdobyty przez grającą z numerem 6, Materek. Przy prowadzeniu 3:0 płocczanki nieco straciły koncentrację, co skutkowało bramką dla Tygrysa. Wyraźnie rozdrażnione przyjezdne przeszły od razu do ataku. W 55. minucie trzecią bramkę na swoje konto zapisała napastniczka z Płocka. Na 20 minut przed końcem stało się jasne, kto zakończy mecz z trzema punktami. Obie drużyny nie forsowały tempa, mimo to do końca spotkania padły jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gości.

- Mecz nie zależał do najłatwiejszych, a wysoka temperatura nam nie pomagała - mówiła  Klaudia Stradomska po zakończeniu spotkania. - Mimo to dałyśmy radę i wróciłyśmy do Płocka z kompletem punktów. Wygrana w tym meczu to najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogłam dostać od dziewczyn - cieszyła się, obchodząca w poniedziałek 19. urodziny piłkarka.

Była to pierwsza wygrana na inaugurację w trzecim podejściu Królewskich do III ligi. Następny mecz płocczanek odbędzie się 6 września o godzinie 14 na stadionie miejskim w Płocku.