Mon-Pol zwycięski. Zespołowość górą

Mon-Pol zwycięski. Zespołowość górą - Zdjęcie główne

SportAż cztery koszykarki Mon-Polu w konfrontacji z AZS-em Politechnika Gdańska zanotowały dwucyfrową zdobycz punktową. W ekipie rywalek podobnym osiągnięciem pochwalić się mogła tylko jedna zawodniczka. Nic więc dziwnego, że zespół z Płocka okazał się wyraźnie lepszy.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Martyna Pyka, dzięki czemu gdańszczanki objęły prowadzenie 2:0. Jak się później okazało, pierwsze i ostatnie w całym meczu. Miejscowe szybko wyrównały, a później zaczęły powiększać swoją przewagę, która rosła z minuty na minutę. Dzięki czemu pierwszą partię podopieczne trenerów Ireneusza Jasińskiego i Michała Mrówczyńskiego skończyły z dziewięcioma oczkami przewagi.

W drugiej kwarcie miejscowe prowadziły już nawet piętnastoma punktami, ale w końcówce zanotowały lekki przestój, co wykorzystała ekipa z Gdańska, która na przerwę schodziła z siedmiopunktową stratą do Mon-Polu. Dzięki temu druga odsłona zapowiadała się bardzo interesująco.

Trzecie dziesięć minut upłynęło pod znakiem miażdżącej wręcz przewagi zespołu z Płocka. Zawodniczki z Gdańska zdołały zdobyć zaledwie cztery punkty, z których pierwsze zapisały na swoim koncie w piątej minucie. Miejscowe tymczasem powiększyły swoje konto o 18 oczek i mogły być już niemal pewne wygranej.

W ostatniej kwarcie Mon-Pol spokojnie kontrolował grę, utrzymując wysoką przewagę punktową. W zespole z Płocka na wyróżnienie zasłużyła Sylwia Janas, która po raz kolejny w tym sezonie zakończyła mecz z double-double, notując 11 punktów i 15 zbiórek.

Po sześciu kolejkach sezonu 2015/2016 Mon-Pol jest na trzecim miejscu w grupie A pierwszej ligi, tracąc dwa punkty do Grota Alles Pabianice i trzy do AZS-u Uniwersytet Warszawski. Zespół z Płocka rozegrał jednak jedno spotkanie mniej niż prowadzące w tabeli ekipy z Warszawy i Pabianic.

Mon-Pol Płock – AZS Politechnika Gdańska 73:51 (20:11, 17:19, 18:4, 18:17)

Mon-Pol: Janas 11, Kotonowicz 15, Kutycka 6, Chaliburda 12, Pytlarczyk 12, Rucińska 8, Sikorska 4, Deko 5, Gruchot, Miaśkiewicz, Chmielewska

AZS: Duszkiewicz 8, Śmietańska 2, Pyka 19, Plener 6, Wilk 6, Zając 4, Błaszczyk 3, Jaskólska 3