Młodzi judocy zdobyli Cottbus

Młodzi judocy zdobyli Cottbus - Zdjęcie główne

SportBardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy UKS Judo Sensei Płock podczas wielkiego, międzynarodowego turnieju w Niemczech. Zdobyli pięć złotych medali oraz srebrny i brązowy.

W Międzynarodowym Turnieju Judo Cottbus Cup wystartowało aż 850 zawodników na siedmiu matach. Byli wśród nich Polacy, Niemcy, Ukraińcy, Włosi, Czesi, Rosjanie. Zawodnicy płockiego klubu UKS Judo Sensei startowali razem z zaprzyjaźnionym klubem Olimpijczyk Włocławek i spisali się świetnie.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Hubert Milczarski (kategoria do 60 kg), Krystian Włudarczyk - 25 kg, Mateusz Bugaj - 55 kg (wygrał pięć walk!), Adam Kulczakiewicz (34 kg) i Krystian Gostomski (31 kg). Srebro zdobył Dawid Wachowicz, który w finale przegrał z Dawidem Wróblem z Olimpijczyka, a brąz - Boguś Morawski. Piąte miejsce zajął jego brat Adam. W pierwszej siódemce znalazł się też Piotr Dulęba, startował także Arek Milczarski.

Po zawodach przyszedł też czas na rozrywkę: w drodze powrotnej ekipa z Płocka razem z włocławską odwiedziła tropikalną wyspę w Berlinie. Świetna zabawa była możliwa dzięki wsparciu rodziców Mateusza Dymka, Adasia Kulczakiewicza i Dawida Wachowicza oraz Roberta Dulęby. Dzięki nim wyjazd mógł odbyć się w tak licznym gronie.