Reklama

Mistrzostwa Polski na stadionie Stoczniowca. Będzie widowiskowo i dynamicznie

Opublikowano:
Autor:

Mistrzostwa Polski na stadionie Stoczniowca. Będzie widowiskowo i dynamicznie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Już w ten weekend na Radziwiu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee. Drużyny powalczą na sztucznej nawierzchni o tytuł najlepszej młodzieżowej ekipy w kraju. Płock reprezentować będą Flyonsi.

Już w ten weekend na Radziwiu odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee. Drużyny powalczą na sztucznej nawierzchni o tytuł najlepszej młodzieżowej ekipy w kraju. Płock reprezentować będą Flyonsi.

Choć nasza drużyna nie odniosła jeszcze żadnego dużego sukcesu w tym sporcie, to jednego nie można odmówić latającym lwom. Niebiesko-biali są mistrzami w organizacji turniejów w swoim mieście.

Flyons pod wodzą Kamila Wawrzyńcaka odpowiadało już za Halowe Mistrzostwa Polski, które odbyły się kilka miesięcy temu pod balonem na stadionie Wisły. Tegoroczna, trzecia już edycja Ależ Talerz również zebrała bardzo pochlebne opinie od drużyn przyjezdnych. Goście chwalili sobie atmosferę, gościnność i samo miasto.

Jutro na “Stoczniowcu” w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski powalczą drużyny z Dopiewa, Wrocławia, Chełmna, Rybnika i oczywiście Płocka. Faworytem są broniący tytułu Breave Beavers Dopiewo. Turniej będzie trwał tylko jeden dzień, a na boiskach zobaczymy sześć zespołów. Zawody rozgrywane są w kategorii mixed, czyli w jednej drużynie muszą grać zarówno zawodnicy płci męskiej jak i żeńskiej.

Ultimate Frisbee to sport zespołowy z użyciem dysku. Gra jest bardzo dynamiczna i widowiskowa. Jedną z najważniejszych jej zasad jest duch gry tzw. spirit of the game. W meczach nie uczestniczą sędziowie, dlatego zawodnicy sami rozstrzygają między sobą sporne sytuacje, a w razie braku porozumienia punkt jest powtarzany.

Początek mistrzostw w sobotę o godzinie 8:30. Zmagania mogą potrwać do ok. 17.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE