Reklama

Minister sportu w płockiej szkole [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Minister sportu w płockiej szkole [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz „Sportowe Spotkania z Mistrzem Orlen Wisły Płock” to dwa projekty, które z założenia mają zachęcić dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Biorą w nich udział znani sportowcy, a włączenie się w akcję zachęcał dziś w Płocku minister sportu.

„Stop zwolnieniom z WF-u” oraz „Sportowe Spotkania z Mistrzem Orlen Wisły Płock” to dwa projekty, które z założenia mają zachęcić dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Biorą w nich udział znani sportowcy, a włączenie się w akcję zachęcał dziś w Płocku minister sportu.

Akcja prowadzona przez płocki Ratusz i Orlen z pewnością wyda się bardziej spektakularna, gdy spojrzy się na listę zaangażowanych w nią sportowców, uprawiających różne dziedziny sportu. Z kolei projekt SPR Wisła Płock to spotkania z jednym zawodnikiem – Adamem Wiśniewskim. O ile jednak pierwszy cykl organizowany jest wyłącznie w Płocku, drugi ma dużo większy zasięg terytorialny. Oba rozpoczęły się w miniony czwartek, ale mediom zaprezentowano je dopiero w poniedziałek.

Oficjalna inauguracja płockiego programu „Stop zwolnieniom z WF-u” odbyła się w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Piaska z udziałem ministra sportu Andrzeja Biernata, prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego oraz dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego. Minister i prezydent przyłączyli się do grup uczniowskich, które pod okiem mistrza próbowały „przymierzyć się” do pchania kulą. Kula została jednak zastąpiona piłką lekarską.

Oczywiście wcześniej Tomasz Majewski i nauczyciele wychowania fizycznego z ZS 1 przeprowadzili rozgrzewkę. A jeszcze wcześniej Andrzej Biernat, Andrzej Nowakowski i Tomasz Majewski przekonywali, jak ważna dla każdego jest aktywność fizyczna. –  Jesteście częścią pokolenia narażonego na otyłość – uczulał minister sportu. -Coraz więcej osób w waszym wieku zamiast uprawiać jakikolwiek sport woli godzinami przesiadywać przy komputerze, smartfonie czy telewizorze. Dlatego bardzo cieszy mnie inicjatywa władz Płocka oraz Orlenu.

Zajęcia wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży z płockich szkół prowadzić mają między innymi: Tomasz Majewski (dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą), Adam Kszczot (jeden z najlepszych średniodystansowców świata), siatkarze mistrzowskiej drużyny Stephana Antigi, reprezentacja Polski w siatkówce plażowej, piłkarze ręczni SPR Wisła Płock i koszykarze Anwilu Włocławek.

Bohaterem projektu SPR Wisła Płock jest Adam Wiśniewski, wychowanek klubu, od 1998 roku związany z pierwszym zespołem seniorów, aktualny kapitan zespołu, brązowy medalista Mistrzostw Świata Katar 2015.

Pierwsze spotkanie z Adamem Wiśniewskim odbyło się w Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Gostyninie. Lewoskrzydłowy Wisły przez 40 minut prowadził zajęcia sportowe. Rozpoczął od rozgrzewki, dokładając z czasem elementy charakterystyczne dla piłki ręcznej. Podsumowaniem zajęć praktycznych był konkurs rzutów karnych.

Druga część spotkania z mistrzem rozpoczęła się od prezentacji przygotowanej przez gimnazjalistów. A później Adam Wiśniewski odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. – Praktycznie wszystkie dotyczyły kwestii sportowych. Nikt nie usiłował zagłębiać się w moje życie prywatne – przyznał kapitan nafciarzy, wyraźnie zadowolony z takiego obrotu sprawy. – Nie ukrywam, że byłem pod wrażeniem prezentacji przygotowanej przez gostynińskich gimnazjalistów. Widać było, że włożyli w nią wiele pracy.

Adam Wiśniewski odwiedzi jeszcze Warszawę, Płońsk, Sierpc i Radzanowo. Akcja „Sportowe Spotkania z Mistrzem Orlen Wisły Płock” swój finał będzie miała w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE