Opublikowano: 23 kwietnia 2021 18:11
Autor: ms | Zdjęcie: Tomasz Miecznik

foto Tomasz Miecznik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport W kolejnym meczu PGNiG Superligi piłkarze ręczni ORLEN Wisły Płock pewnie pokonali na wyjeździe Piotrkowianina 29:23 (13:11).

Po pięknym zwycięstwie we wtorek wieczorem z duńskim GOG i awansie do Final Four Ligi Europejskiej zespół z Płocka nie miał czasu na świętowanie. Już w piątkowe popołudnie zagrał bowiem w Piotrkowie Trybunalskim z ostatnią drużyną w tabeli (4 zwycięstwa w 20 meczach).

Goście rozpoczęli od 2:0 po trafieniach Przemysława Krajewskiego i Krzysztofa Komarzewskiego. Gra się wyrównała, a po 12 minutach tablica pokazała już 6:5 dla Piotrkowianina.

Wisła nie mogła złapać swojego rytmu, przy 8:6 dla gospodarzy o czas poprosił trener Nafciarzy Xavi Sabate. Efekt był taki, że płocczanie zdobyli pięć bramek, gospodarze tylko jedną i po 25 minutach Wisła wyszła na prowadzenie 11:9. Do przerwy goście wygrywali 13:11.

W drugiej połowie ambitnie grający gospodarze zdołali w 40. minucie dojść na 18:18, ale dwie bramki Alvaro Ruiza sprawiły, że o czas poprosił tym razem trener Bartosz Jurecki.

Rozpędzeni goście podkręcili nieco tempo, kilka razy zatrzymał Piotrkowianina Adam Morawski. Po trafieniu Lovro Mihicia zrobiło się 24:20, a do końca pojedynku zostało dziewięć minut.

Spokojnie grający Nafciarze chcieli zapewne uniknąć jakichkolwiek kontuzji, systematycznie powiększali przewagę. Ostatnią bramkę zdobył Alvaro Ruiz i Wisła wygrała 29:23.

W najbliższym czasie w krajowych rozgrywkach nastąpi przerwa. Reprezentacja Polski z Nafciarzami w składzie walczyć będzie o awans do finałów ME w meczach ze Słowenią i Holandią.

Piotrkowianin - ORLEN Wisła Płock 23:29 (11:13)

Najwięcej bramek dla Wisły: Mihić 5, Ruiz, Dutra i Krajewski - po 4.