Reklama

Memoriał Wagnera z Rosją. Może w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Memoriał Wagnera z Rosją. Może w Płocku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport – Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami miast, które są zainteresowane zorganizowaniem dwunastej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W tym gronie jest również Płock – powiedział nam rzecznik prasowy memoriału Maciej Świniarski.

– Prowadzimy rozmowy z przedstawicielami miast, które są zainteresowane zorganizowaniem dwunastej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W tym gronie jest również Płock – powiedział nam rzecznik prasowy memoriału Maciej Świniarski.

Do tej pory impreza organizowana dla uczczenia pamięci legendarnego trenera siatkarskiej reprezentacji Polski organizowana była jedynie w sześciu miastach: Olsztynie, Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze i Płocku. Czy po raz drugi zawita do naszego miasta? Powinniśmy dowiedzieć się tego najpóźniej do końca lutego.

– Rozmawiałem już z przedstawicielami Fundacji Wagnera, którym złożyłem ofertę goszczenia w Płocku Memoriału po raz drugi – powiedział nam prezydent Andrzej Nowakowski. – Nie wiem jednak, czy uda się nam dojść do porozumienia, ponieważ wymagania są wyższe niż w ubiegłym roku.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez siatkarskich na świecie o charakterze towarzyskim. Występowały w niej 24 reprezentacje. Spośród liczących się na świecie drużyn narodowych w memoriale nie grały jedynie Francja i Stany Zjednoczone.

Wśród zawodników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w Memoriale Wagnera, byli między innymi: Facundo Conte (Argentyna), Giba, Murillo, Leandro Visotto (Brazylia), Matej Kazinsky (Bułgaria), Georg Grozer, Johen Schoeps (Niemcy), Dimitrij Muserski (Rosja), Ivan Milijković, Nikola Grbić (Serbia) oraz Michał Łasko (Wochy).

Tegoroczna, dwunasta już edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się 16-18 sierpnia. Pierwszym zagranicznym uczestnikiem, który potwierdził swój udział w imprezie, jest Rosja. Aktualni Mistrzowie Świata, Mistrzowie Olimpijscy, zwycięzcy ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. Sborna wystąpi w Memoriale już po raz czwarty. Rok temu Rosjanie zajęli drugie miejsce, ustępując pola jedynie reprezentacji Polski.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock (zdjęcia z Centrum Olimpijskiego w Warszawie, gdzie podpisana została umowa w sprawie organizacji Memoriału w Płocku)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE