Reklama

Medaliści z Jutrzenki i Wisły w ratuszu

Opublikowano:
Autor:

Medaliści z Jutrzenki i Wisły w ratuszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Ekipa juniorek młodszych AZS PWSZ Jutrzenka oraz dwie drużyny juniorów młodszych SKF Wisła zostały zaproszone do ratuszowej auli na spotkanie z władzami miasta.

Ekipa juniorek młodszych AZS PWSZ Jutrzenka oraz dwie drużyny juniorów młodszych SKF Wisła zostały zaproszone do ratuszowej auli na spotkanie z władzami miasta.

Pretekstem do spotkania prezydenta Andrzeja Nowakowskiego i jego zastępcy Romana Siemiątkowskiego była niebagatelna. Juniorzy młodsi SKF Wisła Płock dokonali nie lada wyczynu, jako pierwszy klub w Polsce wprowadzając do finałów Mistrzostw Polski dwa swoje zespoły.

– Wprawdzie kilka tygodni później podobnego wyczynu w Pucharze Polski Młodzików (odpowiednik Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej – przyp. red) dokonały Vive Targi Kielce, jednak to my byliśmy odrobinę szybsi – pół żartem pół serio powiedział Portalowi Płock Przemysław Zieliński, drugi trener starszej z drużyn SKF Wisła. – Poza tym oba nasze zespoły znalazły się w pierwszej czwórce, a kielczanie skończyli swoje występy na odległych miejscach.


Starsza ekipa SKF Wisła, oparta na chłopcach z rocznika 1996, wywalczyła w MPJMł drugie miejsce. A zespół rocznika 1997 był czwarty. – Godnie reprezentowaliście barwy Płocka. Życzę wam kolejnych sukcesów, wspaniałej kariery na parkietach w Polsce i za granicą – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Trener Manolo Cadenas podczas rozmów ze mną zapewniał wielokrotnie, że chce stawiać na młodzież. Mam więc nadzieję, że przynajmniej część z was trafi do pierwszej drużyny Wisły.

Historycznym wyczynem stał się brązowy medal zdobyty przez juniorki młodsze AZS PWSZ Jutrzenki. – Teraz czas na historyczne drugie i historyczne pierwsze miejsce – dopingował prezydent.

Prezes Jutrzenki Sławomir Jarosz podziękował prezydentowi za wsparcie, na jakie do tej pory mogły liczyć oba zajmujące się piłką ręczną kluby. Za to samo dziękował również szef SKF Wisła Marek Woliński. Andrzej Nowakowski tymczasem obiecał dalszą pomoc.

– Widzę głęboki sens we wspieraniu tego rodzaju działalności, bo na parkiecie młodzież uczy się współdziałania, rywalizacji w duchu fair play i wytrwałego dążenia do ambitnych celów – mówił prezydent.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE