Reklama

Medale płockiego Wu Shu w Pucharze Polski

Opublikowano:
Autor:

Medale płockiego Wu Shu w Pucharze Polski - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Osiem krążków UKS Fu Hok Kuen oraz cztery zdobyte przez UKS Sanda to dorobek klubów z Płocka w Pucharze Polski w Wu Shu.

Osiem krążków UKS Fu Hok Kuen oraz cztery zdobyte przez UKS Sanda to dorobek klubów z Płocka w Pucharze Polski w Wu Shu.

Impreza, która była rozgrywana już po raz siedemnasty, to najważniejsze zawody po Mistrzostwach Polski. Rozgrywana jest w międzynarodowej obsadzie, pod honorowym patronatem ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jiana.

Prowadzący UKS Sanda trener Piotr Paśnik zdecydował się wystawić swoich podopiecznych do walk w sanda oraz qingda. Sędziowie uznali, że na tytuł najlepszego juniora imprezy zasłużył Mateusz Dymek. Startując w quingda w wadze do 52 kilogramów, nie miał sobie równych, w pełni zasłużenie sięgając po zloty medal. Krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczył w quingda również 16-letni Dominik Wszelaki w wadze do 65 kg. Tomasz Lorenc, walczący w kategorii do 18 lat w wadze – 80 kilogramów był najlepszy w sandzie.

W tym samym stylu startowała również Dagmara Tchorek. Niestety, była jedyną szesnastolatką, więc musiała stanąć do walki ze starszą i bardziej doświadczoną zawodniczką. Sędziowie uznali, że w tej walce lepsza była zawodniczka warszawskiego klubu Copacabana.

Ekipa UKS Fu Hok Kuen skupiła się na formach tradycyjnych i walkach z kijem. Wśród dzieci poniżej dziewiątego roku życia brązowy medal w formach tradycyjnych południowych wywalczył Bartosz Mariański. Po srebro w tej samej konkurencji w kategorii wiekowej 9-11 lat sięgnęła Emilia Rychlewska, której do złota zabrakło zaledwie 0,04. Młoda zawodniczka stała się bohaterką swojej ekipy, sięgając po jeszcze jeden, tym razem brązowy medal w formach tradycyjnych z kijem. Osiągnięcie to jest o tyle godne uwagi, że Emilia rywalizowała w tej konkurencji z chłopcami.

Dwa brązowe medale zdobył Mateusz Korytkowski. Pierwszy w kategorii form ręcznych 11-14 lat, a drugi w walkach quingda do 65 kg.

Anita Markowicz walczyła w formach ręcznych południowych w kategorii 18-39 lat. Konkurencja była bardzo duża, ale płocczanka spisała się doskonale, sięgając po jak najbardziej zasłużony srebrny medal. W tradycyjnych formach południowych w rywalizacji z kijem Grzegorz Rychlewski walczący w kategorii powyżej 18 lat wywalczył miejsce na najniższym stopniu podium.

Fot. Archiwum UKS Fu Hok Kuen i UKS Sanda

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE