Meble Wójcik tanio skóry nie sprzedały. Udany początek sezonu [FOTO]

Meble Wójcik tanio skóry nie sprzedały. Udany początek sezonu [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodopieczni Piotra Przybeckiego jeszcze na 10 minut przed końcem spotkania remisowali z tegorocznym beniaminkiem. Końcówka meczu należała na szczęście do niebiesko-biało-niebieskich, którzy odnieśli ważne zwycięstwo.

Na samym początku nic nie zapowiadało tak zaciętego pojedynku. Wiślacy po 3 minutach gry prowadzili 3:0. Elblążanie nie zamierzali się poddawać i szybko odrobili straty, a w 9. minucie za sprawą trafienia Mikołaja Kupca wyszli na prowadzenie.

Kolejne minuty to gra bramka za bramkę. Żadna z drużyn nie zdołała wyjść na większe, niż jednobramkowe prowadzenie. W ataku Wisły nieźle prezentował się Michał Daszek, który potwierdził swoją wysoką formę z Igrzysk Olimpijskich. Pierwsza połowa zakończyła się skromną zaliczką i wynikiem 15:14 na korzyść nafciarzy.

Po zmianie stron znowu dobrze rozpoczęli goście. Kilka trafień z rzędu przyniosło prowadzenie 20:16, niestety później w poczynania nafciarzy wdarło się rozluźnienie, które skrzętnie wykorzystali gospodarze. Zespół z Elbląga w ciągu 10 minut zdołał zdobyć 6 bramek przy tylko jednym trafieniu wicemistrzów Polski.

W 51. minucie mieliśmy remis. Zapowiadała się bardzo nerwowa końcówka. Doświadczeni płocczanie zdołali jednak zebrać w sobie ostatnie siły i szybko odskoczyli na bezpieczną ilość bramek. W końcówce wynik spotkania na 24:29 ustalił Marko Tarabochia.

Wisła nie bez problemów wygrała swój inauguracyjny mecz w nowym sezonie Superligi. W grze nafciarzy mocno widoczne było zmęczenie związane z okresem przygotowawczym i ćwiczeniami typowo siłowymi, które miały miejsce krótki czas temu. Jeśli wszystko pójdzie po myśli nowego trenera niebiesko-biało-niebieskich to forma Wiślaków z meczu na mecz będzie rosła.

Kolejne sprawdzian Wisły 14 września. Drużyna z Płocka podejmie w Orlen Arenie Stal Mielec.

Meble Wójcik Elbląg - ORLEN Wisła Płock 24:29 (14:15)

Meble Wójcik: Ram, Fiodor, Dudek - Moryń, Nowakowski (2), Szopa (7, 3/3k), Dorsz (2), Malczewski (1), Janiszewski (4), Żółtak (1), Adamczak (1), Olszewski (1), Adamczak (1), Kupiec (4), Tórz

Orlen Wisła: Wichary, Corrales - Daszek (6, 1/1k), Mihić (3), Wiśniewski(2), Ghionea(3, 0/1k), Kwiatkowski, M.Gębala (2), Toledo (2), Pušica (1), Tarabochia (2), Ivić (4, 1/2k), T.Gębala, Racotea (2), Duarte (1), Zhitnikov (1)

Kary: Meble Wójcik 8 min. - Orlen Wisła 16 min.