Lwy Renu za mocne. Gramy o piąte miejsce

Lwy Renu za mocne. Gramy o piąte miejsce - Zdjęcie główne

SportDrugiej porażki w drugim meczu podczas turnieju Harz Energie-Cup ponieśli piłkarze ręczni Wisły. Nafciarze ulegli 24:32 drużynie Rhein-Neckar Löwen.

Płocczanie zaczęli zupełnie nieźle, prowadząc po dziesięciu minutach 5:3. Później jednak do głosu doszła trzecia drużyna Bundesligi sezonu 2012/2013. Niemcy powoli zyskiwali coraz większą przewagę, chociaż w końcówce pierwszej części gry nafciarze zerwali się jeszcze do walki, dzięki czemu po 30 minutach tracili do rywali tylko jedną bramkę.

Niestety, po przerwie na placu gry zdecydowanie dominował zespół z Niemiec, który powoli, lecz systematycznie powiększał swoją przewagę. Ostatecznie Lwy Renu ograły nafciarzy różnicą aż ośmiu goli. Drużynie prowadzonej przez trenera Manolo Cadenasa pozostała więc już tylko niedzielna gra o piąte miejsce ze szwedzkim zespołem  Eskilstuna Guif.

Orlen Wisła: Šego, Wichary – Nikčević 2, Wiśniewski 4, Milas, Jurkiewicz 1, Eklemović 1, Kavaš 2, Lijewski 2, Ghionea 7, Syprzak 3, Kwiatkowski, Toromanović 2