Reklama

Liga MLS zagości w Płocku. Zawody dla 3,5 tysiąca zawodników

Opublikowano:
Autor:

Liga MLS zagości w Płocku. Zawody dla 3,5 tysiąca zawodników  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Fanom piłki nożnej skrót MLS kojarzy się jednoznacznie z rozgrywkami w Stanach Zjednoczonych. Od czwartku Płock również będzie miał swoją ligę MLS.

Fanom piłki nożnej skrót MLS kojarzy się jednoznacznie z rozgrywkami w Stanach Zjednoczonych. Od czwartku Płock również będzie miał swoją ligę MLS. 

Też piłkarską, ale nie tylko. W przypadku Płocka skrót MLS należy rozszyfrować jako Młodzieżowa Liga Sportowa. To cykl zawodów dla uczniów z płockich szkół. Wcześniej rywalizacja sportowych miała różne formy i nazwa, a MLS to krok w kierunku profesjonalizacji rozgrywek.

Organizatorem ligi jest MOSiR, a zawody zostaną oficjalnie zainaugurowane już w najbliższy czwartek o 9:00 w Orlen Arenie. Przygotowano występy artystyczne, a po części oficjalnej rozegrany zostanie pierwszy turniej. Rozgrywki MLS rozpocznie turniej piłki nożnej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.

- Rozgrywki Młodzieżowej Ligi Sportowej zakończą się w czerwcu 2018 roku. Udział w nich weźmie około 3,5 tysiąca uczniów płockich szkół - zapowiadają organizatorzy. 

Przygotowano 1900 medali dla zawodników, którzy zajmą miejsca I-III. Rywalizacja będzie toczyła się w aż 19 dyscyplinach - dopuszczono także szachy czy ultimate frisbee. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE