Królewskie przełamały złą passę

Królewskie przełamały złą passę - Zdjęcie główne

SportPiłkarki nożne Królewskich Płock odniosły pierwsze od 3 spotkań zwycięstwo. Podopieczne Adriana Piankowskiego, po 2 tygodniach przerwy w rozgrywkach, pewnie wygrały z DAF Płońsk 2:0.

Piłkarki nożne Królewskich Płock odniosły pierwsze od 3 spotkań zwycięstwo. Podopieczne Adriana Piankowskiego, po 2 tygodniach przerwy w rozgrywkach,  pewnie wygrały z DAF Płońsk 2:0.

- Od początku do końca to my kontrolowałyśmy spotkanie i narzucałyśmy rytm gry - powiedziała nam Julia Mikołajewska obrończyni pomarańczowych. - Byłyśmy skoncentrowane, dokładnie podawałyśmy oraz przejmowałyśmy wszystkie górne piłki, co pozwoliło nam na pewne prowadzenie gry. Dzięki temu przeciwnik nie mógł nawet stworzyć sytuacji podbramkowych.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla ekipy z naszego miasta, bo już po 9 minutach płocczanki cieszyły się z prowadzenia. Bramkę zdobyła Alicja Jankowska, która pewnym strzałem w długi róg bramki pokonała bramkarkę gości. Zespół z Płońska mógł chwilę później doprowadzić do wyrównania, ale napastniczka przyjezdnych uderzyła minimalnie obok bramki. Do końca pierwszej części gry dominowały zawodniczki z Tumskiego Wzgórza, mimo to dogodne sytuacje Darii Nowak i Dominiki Janickiej nie dały kolejnych bramek do przerwy.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od mocnych ataków miejscowych. Narzucenie własnego stylu gry bardzo się opłaciło bo w 57. minucie bramkę na 2:0 zdobyła Daria Nowak. Zespół z Płońska miał jedną szansę na zdobycia kontaktowej bramki, jednak po rzucie rożnym, zawodniczka gości chybiła z odległości około 5 metrów od bramki.

Mecz z DAF był szansą dla debiutantek. Kolejno w 60. i 70. minucie gry zadebiutowała Wiktoria Wiączek i Olga Kamińska. Królewskie do końca meczu stworzyły sobie jeszcze kilka sytuacji na strzelenie bramki, ale świetnie grająca bramkarka gości, skutecznie uniemożliwiała zdobycie kolejnych goli. Płocczanki po ostatnich słabych meczach wreszcie wygrały.

- Cieszymy się z trzech punktów - powiedziała nam Dominika Janicka. Potrafiłyśmy wywiązać się ze swoich zadań oraz utrzymać kontrolę nad piłką mimo fatalnej pogody, która nie ułatwiała gry. Jestem dumna z dziewczyn, a wygrana jest dobrą motywacja na pozostałe mecze w sezonie.

KS Królewscy Płock DAF Płońsk 2:0 (1:0)

KS Królewscy Płock: Alicja Kopacz, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Anna Wojtkowska, Klaudia Stradomska (70' Olga Kamińska), Klaudia Łyzińska, Dagmara Świt, Daria Kusa, Daria Nowak (K), Dominika Janicka (60' Wiktoria Wiączek), Alicja Jankowska