Reklama

Kontrowersje w meczu Szymona Marciniaka

Opublikowano:
Autor:

Kontrowersje w meczu Szymona Marciniaka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Szymon Marciniak ma za sobą już drugi mecz turnieju Euro 2016 rozgrywanego we Francji. Płocczanin był rozjemcą spotkania Hiszpanów z Czechami, a wczoraj poprowadził mecz Islandii z Austrią.

Szymon Marciniak ma za sobą już drugi mecz turnieju Euro 2016 rozgrywanego we Francji. Płocczanin był rozjemcą spotkania Hiszpanów z Czechami, a wczoraj poprowadził mecz Islandii z Austrią.

Dla płockiego sędziego możliwość sędziowania na tak wielkiej imprezie to jeden z największych sukcesów w karierze. Marciniak zebrał bardzo dobre noty po pierwszym meczu.

Hiszpańska Marca oceniła pracę polaka na dobrą. Gazeta dała Marciniakowi 5 za przygotowanie fizyczne, 4 za ustawienie i osobowość sędziego, nieco niżej, bo na 3, została oceniona współpraca z zespołem.

Polski sędzia dobry występ zaliczył również wczoraj, choć spotkanie, niezwykle ważne dla obu drużyn, nie było łatwe do sędziowania. Austriacy przegrali z reprezentacją Islandii 1:2 i pożegnali się z turniejem. Marciniak w pierwszej połowie podyktował kontrowersyjny rzut karny, jednak powtórki pokazały, że minimalny faul na Davidzie Alaba był i sędzia miał prawo wskazać na wapno. Jednak w 75. minucie, kiedy piłka w polu karnym trafiła w rękę Austriaka, polski arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego, uznając że zagranie Kleina nie było celowe.

Mistrzostwa wchodzą w decydującą fazę. Polacy, którzy nie stracili dotychczas żadnej bramki i wygrali dwa spotkania, w 1/8 zmierzą się z Szwajcarią. Wkrótce dowiemy się również, czy Szymon Marciniak poprowadzi kolejne spotkania. 

[AKTUALIZACJA, źródło: laczynaspilka.pl]

O godzinie 11:00 w podparyskim Enghien les Bains, gdzie mieści się baza sędziów EURO 2016, odbyło się spotkanie, na którym przeprowadzono codzienną analizę meczów arbitrów oraz już oficjalnie ogłoszono, którzy sędziowie dostaną szansę dalszego prowadzenia meczów turniejowych. Wśród nich znalazła się polska ekipa z Szymonem Marciniakiem na czele. Polacy należą do grupy 12 zespołów sędziowskich, które pozostaną we Francji.

Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wiadomo było, że po zakończeniu fazy grupowej UEFA zmniejszy liczbę zespołów sędziowskich na EURO 2016. Przed rozpoczęciem 1/8 finału z Francji wyjedzie sześć zespołów. Ekipa Szymona Marciniaka zostaje na mistrzostwach i poprowadzi przynajmniej jedno spotkanie turnieju.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE