Konsekwentnie dążymy do awansu [FOTO]

Konsekwentnie dążymy do awansu [FOTO] - Zdjęcie główne

SportJutrzenka odniosła kolejne efektowne zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonana w II lidze. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego po zdeklasowaniu Ochoty Warszawa wskoczyły na pozycję lidera w tabeli.

- Mecz z początku nie układał się po naszej myśli - powiedział na konferencji pomeczowej trener płocczanek. - Obawiałem się tego i dużo rozmawialiśmy z dziewczynami w szatni, żeby po ważnym zwycięstwie z Varsovią nie przyszło rozluźnienie. Wyszło nieco inaczej i moje zawodniczki potrzebowały trochę więcej czasu aby na w pełni wejść w mecz i narzucić swój styl gry.

Jeszcze przed spotkaniem okazało się, że trener drużyny gości będzie miał do swojej dyspozycji zaledwie 11 zawodniczek. Na kilka minut przed rozpoczęciem meczu na parkiecie rozgrzewało się tylko 7 warszawianek, dopiero chwilę później dojechały kolejne szczypiornistki.

Mimo nielicznej kadry, przyjezdne dobrze weszły w mecz. Ochota po kilku minutach gry prowadziła nawet 4:1, na szczęście płocczanki w porę się obudziły i w 8 minucie doprowadziły do remisu a po kwadransie gry wyszły na pierwsze prowadzenie.

Przy stanie gry 6:5 dla gospodyń, coś zacięło się w drużynie z Warszawy. Przyjezdne do końca pierwszej części pojedynku rzuciły tylko jedną bramkę przy 10 trafieniach MMKS-u. Przewaga po 30 minutach gry mogła być jeszcze bardziej okazała, niestety zawodniczki z Płocka nieco zlekceważyły przeciwnika i często myliły się w stuprocentowych sytuacjach.

Dominacja płocczanek trwała również po przerwie. jutrzenka szybko odskoczyła na bezpieczną ilość bramek i trener Jarosław Krzemiński pozwolił pograć zawodniczkom, które w tych ważniejszych meczach nie mają zbyt dużo czasu na pokazanie w pełni swoich umiejętności.

Ostatecznie Jutrzenka wygrała 29:17 i pozostaje jedyną drużyną w II lidze, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

- Cały czas uczymy się grać lepiej - mówiła po meczu Aneta Chodań. - Przed sezonem postawiłyśmy sobie jeden cel, dzisiejszy mecz pokazał, że konsekwentnie dążymy do awansu do I ligi.

MMKS Jutrzenka Płock – MKS Ochota Warszawa 29:17 (16:6)

Jutrzenka: Pietrzak, Chodań, Prus – Pawłowska 2, Raquel 4, Zaremba 4, Homonicka 6, Salamandra, Jagodzińska, Dudek, Wójciak, Stasiak 3, Woźnica 3, Krysiak 3, Rędzińska 3, Muras 1