Kolejna święta wojna przegrana. Kielce za mocne na Węgrzech

Kolejna święta wojna przegrana. Kielce za mocne na Węgrzech - Zdjęcie główne

SportW finale towarzyskiego turnieju na Węgrzech Nafciarze przegrali z mistrzami Polski. Podopieczni Piotra Przybeckiego ulegli Vive Tauronowi Kielce 33:28. Najskuteczniejszy w zespole Wisły Sime Ivić zdobył sześć bramek.

W finale towarzyskiego turnieju na Węgrzech Nafciarze przegrali z mistrzami Polski. Podopieczni Piotra Przybeckiego ulegli Vive Tauronowi Kielce 33:28. Najskuteczniejszy w zespole Wisły Sime Ivić zdobył sześć bramek.

Choć był to tylko finał towarzyskiego turnieju, tempo meczu było dość wysokie. Początkowo mecz był wyrównany, ale po kilku minutach to rywale zaczęli zyskiwać przewagę i po 15 minutach prowadzili różnicą trzech bramek. Jak się okazało, taka przewaga utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron dominacja kielczan trwała i w pewnym momencie prowadzili już nawet dziewięcioma bramkami. Nafciarzy stać było tylko na poprawienie wyniku i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:28.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 33:28 (18:15)

Wisła: Wichary, Borbely – Krajewski 1, Racotea 4, Tarabochia, Toledo 2, Ghionea 3(1k), Gębala M. 2; Ivić 6, Źabić 2, Daszek 3(1k), Mihić 3, Duarte 2, Gębala T.