Klęska Wisły z francuskim średniakiem

Klęska Wisły z francuskim średniakiem - Zdjęcie główne

SportNiespodziewaną porażką zakończyli turniej w Brześciu szczypiorniści Wisły Płock. W swym ostatnim meczu wicemistrzowie Polski ulegli bardzo wysoko francuskiemu US Creteil HB 23:31.

W pierwszych spotkaniach Nafciarze pokonali Cuatro Rayas Valladolid 35:28 oraz Meshkov Brześć 26:23. Z kolei Creteil uległo zarówno Hiszpanom, jak i Białorusinom. Wydawało się, że płocczanie wygrają także trzeci mecz w  białoruskim Belgazprombank Cup.

Niestety, już do przerwy Wisła miała cztery bramki straty dorywali, było10:14. W drugiej połowie było równie słabo, zespół z naszego miasta przegrał niespodziewanie aż ośmioma punktami – 23:31. Wisła wygrała turniej, ale ostatni mecz powinien być poważnym ostrzeżeniem dla trenera i zawodników.

Wisła Płock - US Creteil 23:31 (10:14)

Wisła Płock: Wichary, Šego - Nenadić 8, Syprzak 3, Toromanović 3, Nikčević 2, Wiśniewski 2, Spanne 1, Eklemović 1, Kubisztal 1, Ghionea 1, Paczkowski 1, Zołoteńko, Twardo.