Kibice zagrali dla Okrenta i Pawła [FOTO]

Kibice zagrali dla Okrenta i Pawła [FOTO] - Zdjęcie główne

SportPodczas charytatywnego turnieju o puchar SSKWP udało się zebrać 8 tysięcy złotych i kilkaset kilogramów nakrętek. A na boisku najlepszy okazał się FC Dobrzyń.

Przez halę Chemika przewinęło się ponad 500 osób. W tej grupie znaleźli się między innymi występujący w imprezie piłkarze, kibice, prezydent Andrzej Nowakowski, Piotr Wojtewicz – kibic Wisły, do którego trafiły zebrane w trakcie imprezy pieniądze, pani Teresa Kalinowska – babcia chorego Pawełka, który potrzebuje wózka inwalidzkiego (to właśnie dla niego zbierane były plastikowe nakrętki).

W XIV turnieju o puchar Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock wzięło udział 12 zespołów: Dogs Band, Słodkie, Podolszyce, Młoda Petra, FC Dobrzyń, Młode Podole, Grupa Ultras N@fciarze, Patologang, Patoloyoung, FC Mała Wieś, Wisła Płock Graffiti oraz FC Sierpc.

Ryalizację w grupie A wygrał Dogs Band, wyprzedzając Podolszyce, FC Dobrzyń, Grupę Ultras, N@fciarzy i Wisłę Płock Graffiti. W grupie B najlepsze okazały się Słodkie, a kolejne miejsca zajęły: Młoda Petra, Młode Podole, Patalogang, FC Mała Wieś i FC Sierpc.

Po ćwierć- i półfinałach rozegrane zostały mecze decydujące o miejscach na podium. Trzecie miejsce wywalczył Dogs Band, który pokonał 4:1 Grupę Ultr@s Nafciarze, a w finale FC Dobrzyń wygrał 1:0 z Podolszycami.
Podczas całego turnieju czynne były stoiska z klubowymi pamiątkami i bogato wyposażonym cateringiem. Sędziowie prowadzący turniejowe mecze podkreślali bardzo wysoki poziom sportowy (najwyższy w historii).

Gdy w hali Chemika pojawił się Piotr Wojtewicz, poszkodowany w wypadku kibic Wisły, dla którego zorganizowany został turniej, przywitały go okrzyki „wracaj do zdrowia” i „jesteśmy z tobą” i kilkadziesiąt rac. Gdy Piotr i jego tata odebrali symboliczny czek na 8 tysięcy złotych, obaj nie kryli wzruszenia. Podobnie jak pani Teresa Kalinowska. Dla jej chorego wnuka Pawełka, który potrzebuje wózka inwalidzkiego, kibice zebrali kilkaset kilogramów nakrętek. Mają one pomóc w zakupie wózka inwalidzkiego dla chłopca.

Drużyna Podolszyc przekazała Piotrowi Wojtewiczowi swój puchar za drugie miejsce. W ręce Okrenta trafiła również koszulka z autografami piłkarzy Wisły, którą na internetowej aukcji wylicytował „Monopol pod 13”.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację Piotra Wojtewicza nie została jeszcze zakończona. Wpłat można dokonywać na konto: ING Bank Śląski 93 1050 1966 1000 0022 8451 1330, koniecznie z tytułem: Charytatywny Turniej Kibiców. W planach są również kolejne aukcje.