Reklama

Kibice zagrają dla swojego chorego kolegi

Opublikowano:
Autor:

Kibice zagrają dla swojego chorego kolegi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Dwanaście zespołów weźmie udział w 14. edycji Turnieju Kibiców o Puchar SSKWP. Impreza będzie miała charakter charytatywny. Zebrane w jej trakcie pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację jednego z fanów Wisły, który dochodzi do siebie po wypadku samochodowym.

Dwanaście zespołów weźmie udział w 14. edycji Turnieju Kibiców o Puchar SSKWP. Impreza będzie miała charakter charytatywny. Zebrane w jej trakcie pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację jednego z fanów Wisły, który dochodzi do siebie po wypadku samochodowym.

Piotr Wojtewicz miał poważny wypadek samochodowy. Niebawem czeka go operacja (już kolejna), która może pomóc mu w powrocie do pełnej sprawności. Nie obędzie się jednak na pewno bez rehabilitacji.

Sponsorem głównym XIV turnieju kibiców o puchar Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Wisła Płock jest miasto Płock. – Serdecznie dziękujemy władzom miasta za niezwykle życzliwe podejście do organizowanej przez nas imprezy – powiedział nam Piotr Kołodziejski, prezes SSKWP.

Obok sponsora głównego deklarację wsparcia kibicowskiego turnieju złożyło wiele płockich firm. Dzięki nim zapowiada się niezwykle ciekawa impreza. Widzowie nie powinni się nudzić ani w trakcie meczów, ani w przerwach między nimi.

Dwanaście uczestniczących w tegorocznej rywalizacji zespołów podzielonych zostało na dwie grupy. W grupie A zagrają: Dogs Band, Wisła Płock Graffiti, Podolszyce, Grupa Ultras Nafciarze, Patoloyoung i FC Dobrzyń. W grupie B rywalizować będą: FC Mała Wieś, FC Sierpc, Młoda Petra, Słodkie, Patologang, Młode Podole.

XIV turniej zostanie rozegrany w dziewiątą rocznicę pierwszej, historycznej już imprezy zorganizowanej przez SSKWP. Lista startowa zawodów, które organizują płoccy kibice, obejmuje już ponad 50 zespołów. Pierwsze cztery edycje turnieju cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że potrzebne były eliminacje do głównej imprezy.

W czwartej edycji turnieju udział wzięły aż 24 drużyny. Wśród nich Teletubisie, Madhouse czy Equador. Pierwszym zwycięzcą turnieju została Cholerka złożona z kibiców Wisły mieszkających na tym płockim osiedlu.

Począwszy od piątej edycji turniej jest przygotowywany przez kibiców dla kibiców. Drużyny niezwiązane z ruchem kibicowskim mają prawo udziału w imprezie pod warunkiem zaproszenia ich przez SSKWP.

W płockich zawodach uczestniczyli już kibice Wisły Płock, Górnika Zabrze, Stomilu Olsztyn, Hutnika Kraków, Polonii Bydgoszcz, Pogoni Lębork, RKS Radomsko. Pojawili się nawet zaprzyjaźnieni kibice łotewskiej drużyny FK Ventspils.

Najbardziej utytułowanym wśród uczestników turnieju jest Dogs Band, który wygrywał już pięciokrotnie, w tym w IX edycji, gdy po jednym z najciekawszych finałów w historii imprezy pokonał w rzutach karnych Stomil Olsztyn. Trzy ostatnie turnieje wygrała ekipa Młodej Petry.

Podczas swojego XII turnieju kibice po raz pierwszy zagrali charytatywnie, zbierając pieniądze dla jednego ze swoich kolegów, który stracił nogę w wypadku. Dzięki koncertowi i aukcji pamiątek klubowych udało się zebrać ponad 12 tysiące złotych, dzięki czemu możliwy był zakup specjalnej protezy. A jak uda się w tym roku zbiórka kasy dla jednego z fanów dochodzącego do siebie po wypadku?

Fot. Archiwum SSKWP (zdjęcia z poprzednich edycji turnieju)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE