Kibice przywitali ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów pod halą [WIDEO, ZDJĘCIA]

Sport Mimo późnej pory przed ORLEN Areną zgromadziła się grupa kilkudziesięciu kibiców ORLEN Wisły Płock. Fani dziękowali zawodnikom za historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Ta data zapadnie w historii płockiego sportu. 29 marca zawodnicy ORLEN Wisły Płock wywalczyli awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po raz pierwszy w historii klubu. Nafciarze w domu zremisowali z HBC Nantes 32:32, we Francji przegrywali już 5:11, ale dzięki fantastycznej drugiej połowie, twardej grze w obronie i niesamowitym interwencjom Ignacio Biosci wicemistrzowie Polski dogonili rywali i w końcówce to oni przeważali. Kuriozalne decyzje sędziów sprawiły jednak, że do wyłonienia zwycięzcy konieczna będzie seria rzutów karnych. Biosca odbił rzut Kauldiego Odrozili w drugiej serii, a jego koledzy się nie mylili. Kiedy Przemysław Krajewski zakończył serię celnym rzutem, rozpoczęła się wielka radość.

Ćwierćfinaliści Ligi Mistrzów w Płocku byli 24 godziny później. Ok. 22:00 na Lotnisku Chopina przywitała ich delegacja kibiców, a około 00:30 autokar przyjechał pod ORLEN Arenę. Tu czekała grupa kilkudziesięciu kibiców ze stroboskopami i racami.

Świętowanie trwało kilkanaście minut. Prezes Stanowski wraz z zawodnikami zaintonowali "Kto wygrał mecz?", a po kilku minutach śpiewów zawodnicy przybili "piątki" z fanami.