Reklama

Kenijczycy w Płocku byli poza konkurencją

Opublikowano:
Autor:

Kenijczycy w Płocku byli poza konkurencją - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Niespodzianki, bo być nie mogło. W Półmaratonie Dwóch Mostów Kenijczycy byli poza zasięgiem całej reszty stawki liczącej ponad 900 osób.

Niespodzianki, bo być nie mogło. W Półmaratonie Dwóch Mostów Kenijczycy byli poza zasięgiem całej reszty stawki liczącej ponad 900 osób.

Na ulicy Małachowskiego, gdzie usytuowany został start do biegu, pojawiło się ponad 900 zawodniczek i zawodników. Stawka była więc dwa razy liczniejsza niż w pierwszej edycji płockiego półmaratonu.

Wraz z biegaczami na Starym Rynku i w jego najbliższej okolicy pojawiły się ich rodziny. Byli również bliżsi i dalsi znajomi, a nawet przechodnie, którzy z zainteresowaniem obserwowali początek biegu. Niektórzy wrócili po pewnym czasie, aby przekonać się, kto dotrze do linii mety na medalowych miejscach.

Po dwukrotnym przebiegnięciu pętli biegnącej przez oba mosty, a także przeciwpowodziowym wałem na Radziwiu oraz ulicami Grabówką, Mostówką i Norbertańską zdecydowanie najlepsi w rywalizacji mężczyzn okazali się dwaj zawodnicy z Kenii. Pierwszy z czasem 1.09,20 godz. był Sawe Elisha Kiprotich, a drugi Komen Joel, który zanotował czas 1.09.26 godz. Podium uzupełnił najlepszy Europejczyk – Ilya Slavenski z Białorusi (1.10,10 godz). Najszybszym z płockich zawodników był Przemysław Giżyński. Czas 1.13.39 godz dał mu siódmą lokatę.

Najszybszą z kobiet okazała się Kimutai Hellen Jepkosgei. Kenijka dobiegła do mety z czasem 1.21,36 godz. Lepszy od niej miało jedynie 21 mężczyzn. Ukrainka Tatyana Kuzubora uzyskała czas 1.23,28 godz. Andżelika Dzięgiel, która stanęła na najniższym stopniu podium, miała 1.23,48 godz. Najszybciej z płocczanek do mety dobiegła Zofia Chądzyńska, Czas 1.38,24 godz. dał jej siódmą lokatę wśród kobiet

Tegoroczną edycję Półmaratonu Dwóch Mostów ukończyło 805 osób.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock, zdjęcia z mety - Jan Waćkowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE