Reklama

Kasa z Orlenu dla piłki ręcznej do 2016

Opublikowano:
Autor:

Kasa z Orlenu dla piłki ręcznej do 2016 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Do 2016 roku została przedłużona umowa między PKN Orlen i Urzędem Miasta Płocka dotycząca finansowania SPR Wisła Płock.

Do 2016 roku została przedłużona umowa między PKN Orlen i Urzędem Miasta Płocka dotycząca finansowania SPR Wisła Płock.

List intencyjny w sprawie nowej umowy sponsorskiej został podpisany w środę 27 marca przez przedstawicieli Polskiego Koncernu Naftowego Orlen i władzami miasta Płocka. Zgodnie z nową umową klub może liczyć na podniesienie wysokości finansowania o 200 tysięcy złotych netto.

PKN Orlen przyjął funkcję sponsora generalnego klubu w lipcu 2010 roku. Wtedy też została zawarta pierwsza umowa sponsorska między Orlenem a władzami miasta.

Od tego czasu firma, której siedziba znajduje się w Płocku przy ulicy Chemików 7, przekazała na rzecz spółki SPR Wisła Płock około 16 milionów złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na tzw. świadczenia gwarantowane oraz na premie wypłacane za osiągnięcia sportowe. Z podpisanego w środę listu intencyjnego wynika, że obie strony mają dołożyć starań, by określone w nim zamiary jak najszybciej potwierdzone zostały w odpowiednich dokumentach.

Prezydent Andrzej Nowakowski po podpisaniu listu intencyjnego w sprawie nowej umowy sponsorskiej nie ukrywał zadowolenia. Wyraził jednocześnie, że wycofanie się przedstawicieli PKN Orlen z zasiadania we władzach SPR Wisła nie wpłynie negatywnie na jakość zarządzania klubem. – Nasza dotychczasowa współpraca została ukoronowana przedłużeniem sponsoringu. To bardzo ważne, bo świadczy o wzajemnym zaufaniu i chęci rozwoju płockiego handballu. Jako właściciel klubu mogę powiedzieć, że czujemy się na siłach, aby zarządzać spółką samodzielnie – mówił Andrzej Nowakowski. – Chciałbym podziękować naszemu parterowi za wymianę opinii, wspólne decyzje i troskę jaką wykazał we współzarządzaniu Wisłą.

Leszek Kurnicki, dyrektor wykonawczy ds. marketingu PKN Orlen podkreślił, że płocki klub może już funkcjonować samodzielnie, a rezygnacja z prawa do zasiadania przedstawicieli firmy we władzach spółki to wyraz zaufania dla właściciela klubu. – Orlen, Wisła i Płock to słowa, które na stałe wpisały się w historię polskiej piłki ręcznej. Dlatego podjęliśmy decyzję, że nasza firma będzie wspierał finansowo działalność SPR przez kolejne sezony aż do połowy 2016 r. na nieco wyższym niż dotychczas poziomie, by zapewnić stabilność funkcjonowania drużyny szczypiornistów – mówił Leszek Kurnicki przy okazji podpisania listu intencyjnego. – W ciągu ostatnich lat płocka sekcja zbudowała swoje struktury i zaistniała szerzej niż dotychczas na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że rozwój tej dyscypliny będzie nadal sportowym priorytetem dla Płocka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE