Reklama

Już dziś Orlen Cup na Starym Rynku

Opublikowano:
Autor:

Już dziś Orlen Cup na Starym Rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Kulomiot Tomasz Majewski i brazylijski tyczkarz Thiago Braz da Silva będą gwiazdami mityngu Orlen Cup. Trzecia edycja tej imprezy odbędzie się na Starym Rynku w środę 17 czerwca o 18.00.

Kulomiot Tomasz Majewski i brazylijski tyczkarz Thiago Braz da Silva będą gwiazdami mityngu Orlen Cup. Trzecia edycja tej imprezy odbędzie się na Starym Rynku w środę 17 czerwca o 18.00.

– Już po raz trzeci obserwować będziemy sportowe wydarzenie organizowane wspólnie przez władze Miasta, PKN Orlen i MUKS – mówił zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski podczas konferencji prasowej przed tegorocznym mityngiem. –  Wyjątkowość naszego przedsięwzięcia wynika nie tylko z udziału znakomitych zawodników, ale przede wszystkim z lokalizacji imprezy. To chyba jedyne lekkoatletyczne zawody na świecie, które rozgrywane są w pobliżu ratusza.

Podobnie jak dwa lata temu – podczas pierwszej edycji Orlen Cup – na Starym Rynku rywalizować będą męscy specjaliści pchnięcia kulą i skoku o tyczce. W rywalizacji kulomiotów faworytem zdaje się być dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski, ale ciekawie zapowiada się jego pojedynek z doskonale spisującym się w tym sezonie Jakubem Szyszkowskim.

Wśród dziesięciu zawodników zgłoszonych do konkursu skoku o tyczce mężczyzn najlepszym rezultatem pochwalić się może wprawdzie Paweł Wojciechowski, ale godnym jego rywalem będzie na pewno Brazylijczyk Thiago Braz da Silva, który z kolei szczyci się trzecim w tym roku wynikiem na świecie. – Skoczyłem w tym sezonie już 586 centymetrów i nie miałbym nic przeciwko poprawieniu w Płocku tego rezultatu – zadeklarował Thiago Braz da Silva.

Wstęp na Orlen Cup jest bezpłatny, a wejściówki na trybuny odebrać można w Domu Darmstadt.

 

fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE