Jutrzenka zwycięska. Zamurowały bramkę

Jutrzenka zwycięska. Zamurowały bramkę - Zdjęcie główne

SportPierwszoligowe piłkarki ręczne Jutrzenki Płock pokonały dziś MOS Gniezno 27:23 (15:7) i zapewniły sobie piąte miejsce w rozgrywkach. W hali Chemika mecz był niemal rozstrzygnięty po kwadransie, gdy gospodynie wygrywały... 7:0!

W 18. kolejce AZS PWSZ Jutrzenka podejmowała sąsiadki w tabeli – ekipę z Gniezna, mającą tylko punkt mniej. Pojedynek był więc walką o piąte miejsce w pierwszej lidze, bardzo dobre dla beniaminka z Płocka.

Jutrzenka rozpoczęła w niesamowitym stylu. Bardzo dobra, agresywna, twarda obrona sprawiła, że przyjezdne kompletnie nie radziły sobie w ataku. Na dodatek pewnie broniła Marta Pietrzak i Jutrzenka błyskawicznie powiększała przewagę. W 16. minucie widzowie przecierali oczy ze zdumienia, gdy patrzyli na tablice wyników – pojawiło się tam aż 7:0 dla Jutrzenki!

Twarda obrona sprawiła, że płocczanki częściej niż rywalki otrzymywały dwuminutowe kary. W całym pojedynku miały ich siedem, a Gniezno – cztery. Do przerwy Jutrzenka prowadziła ośmioma bramkami.

W drugiej części meczu początkowo zespoły zdobywały gole na zmianę, ale ambitne gnieźnianki powoli zaczęły odrabiać straty. Gdy w 48. minucie przewaga gospodyń stopniała do zaledwie trzech bramek (20:17), zrobiło się nieco nerwowo. Ale Jutrzenka opanowała sytuację, znów odskoczyła i nie dała sobie wyrwać dwóch punktów.

Dzięki zwycięstwu wiadomo już, że Jutrzenka skończy ligę na dobrej piątej pozycji, szósty będzie MOS Gniezno, a siódmy (spadek) – AZS AWF Poznań. W następnej kolejce płocczanki grają w Poznaniu, a w ostatniej kolejce pauzują.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – MKS MOS Gniezno 27:23 (15:7)

AZS PWSZ Jutrzenka: Marta Pietrzak, Rakowska Marta – Kinga Różańska, Martyna Jasińska, Martyna Kwasiborska (1), Edyta Charzyńska (5), Sylwia Neitsch (6), Marta Klucznik, Anna Janiszewska, Natalia Laskowska, Paulina Zaremba (7), Paulina Jankowska (4), Marta Krysiak (4), Aleksandra Majak, Aleksandra Dąbrowska
Kadra szkoleniowa: Jarosław Stawicki - trener, Marek Przybyszewski- II trener, Jarosław Krzemiński – trener bramkarek,

MKS MOS Gniezno: Tarczyńska Daria - Dębicka Katarzyna, Szwedek Martyna (5), Ławniczak Jagoda, Podrzycka Katarzyna (2), Łuczak Klaudia, Jerzakowska Marta (2), Różańska Joanna (5), Burdzińska Lena (3), Stachowiak Paulina (4), Bigoszewska Martyna (2)
Kadra szkoleniowa: Robert Popek – trener, Solarek Roman – II trener

Sędziowie: Kamil Dąbrowski, Sławomir Kołodziej (obaj Kielce)

Kary: AZS PWSZ Jutrzenka Płock – 14 min.; MKS MOS Gniezno - 8 min.