Jutrzenka niepokonana. Finał jest nasz!

Jutrzenka niepokonana. Finał jest nasz! - Zdjęcie główne

Sport Juniorki młodsze Jutrzenki Płock idą jak burza w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo Polski. W półfinałowych zmaganiach w Obornikach pokonały gładko miejscową Spartę, Wilanowię Warszawa, Sambor Tczew i zapewniły sobie awans to finałów mistrzostw Polski.

W całym kraju odbyły się cztery turnieje półfinałowe. W każdym z czterech ekip dwie najlepsze weszły do decydującego turnieju. W półfinale w Obornikach Wielkopolskich od piątku grały gospodynie (Sparta), Jutrzenka, UKS Wilanowia Warszawa oraz MKS Sambor Tczew.

W piątek płocczanki zmierzyły się ze szczypiornistkami z Warszawy. Już do przerwy podopieczne Marka Jagodzińskiego prowadziły pięcioma bramkami (17:12), by w drugiej połowie jeszcze podkręcić tempo i wygrać aż 34:21. W innym meczu Sparta pokonała Sambora 27:23 (11:12).

W sobotę Jutrzenka nie dała szans Samborowi, pokonując go 35:24 (19:11). Tym samym płocczanki z roczników 1995/96 wraz z gospodyniami zawodów, które pokonały ekipę ze stolicy 30:28 (17:12), zapewniły sobie awans do czołowej ósemki w kraju. W niedzielę Wilanowia pokonała Sambora 25:20 (13:10), a w spotkaniu o pierwsze miejsce Jutrzenka zagrała ze Spartą. Płocczanki już do przerwy prowadziły 13:9, w drugiej części przewaga urosła do 8. Jutrzenka wygrała 30:22 i z pierwszego miejsca awansowała do turnieju finałowego.

Miejsce finału nie jest jeszcze ustalone, poza płocczankami i Spartą zagrają w nim: Vistal-Łączpol Gdynia, Ruch Chorzów, Kusy Szczecin, Zgoda Ruda Śląska, MTS Kwidzyn, KSS Kielce.