Reklama

Jutrzenka ma nowego prezesa. W końcu

Opublikowano:
Autor:

Jutrzenka ma nowego prezesa. W końcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Po wielu miesiącach udało się wreszcie wyłonić nowego prezesa płockiej Jutrzenki. Został nim Jan Ryszard Kalinowski.

Po wielu miesiącach udało się wreszcie wyłonić nowego prezesa płockiej Jutrzenki. Został nim Jan Ryszard Kalinowski.

Próby wyłonienia nowego prezesa stowarzyszenia trwają tak naprawdę od października ub. roku  i do tej pory kończyły się fiaskiem. Najpierw na jesieni po czteroletniej kadencji poprzedni trzyosobowy zarząd z prezesem Sławomirem Jaroszem został zastąpiony przez Wojciecha Majchrzaka, Kazimierza Mikołajewskiego i Rafała Marca, ale z powodów proceduralnych wybór unieważniono. W kwietniu również próby spełzły na niczym - zainteresowany szefowaniem klubowi z 50-letnimi tradycjami Cezariusz Raczkowski po burzliwym walnym zrezygnował z ubiegania się o fotel prezesa. Zgodnie z sugestiami prawnika, wybór nowego zarządu odłożono do czerwca.

Wygląda na to, że tym razem wreszcie się udało. Podczas czwartkowego walnego zebrania członków Stowarzyszenia na prezesa MMKS Jutrzenka wybrano Jana Ryszarda Kalinowskiego. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Pozostali członkowie zarządu to: Sylwia Kozłowska-Żelechowska, Piotr Rogowski, Rafał Marzec oraz Marcin Piechota. Z kolei Wojciech Majchrzak, Edward Piątkiewicz i Piotr Pakulski zostali wybrani do komisji rewizyjnej klubu.

Nowy szef klubu ma 58 lat, jest płocczaninem. Jest doktorem nauk ekonomicznych i magistrem prawa. Od 2002 r. związany był z Państwową Wyższą Zawodową w Płocku, był nawet prorektorem ds. studenckich i nauczania w PWSZ, wykłada również w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi. W latach, gdy PWSZ był sponsorem tytularnym klubu, Kalinowski  był członkiem zarządu Jutrzenki. Niedawno Towarzystwo Naukowe Płockie wydało jego książkę „Sztuka uliczna w przestrzeni publicznej Płocka” o płockich muralach i graffiti.

Fot. archiwum prywatne Jana Kalinowskiego

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE