Jutrzenka była blisko półfinału. Będzie 5.?

Jutrzenka była blisko półfinału. Będzie 5.? - Zdjęcie główne

SportJuniorki młodsze Jutrzenki Płock miały szansę nawet na medal w mistrzostwach Polski, rozgrywanych w Obornikach Wlkp. W meczu, w wielkim stopniu decydującym o awansie, do przerwy prowadziły z Kielcami różnicą czterech goli.

Niestety, po końcowym gwizd sędziego we wtorek cieszyły się zawodniczki KSS Kielce, bo to one wygrały mecz z Jutrzenką  25:23 (10:14). W drugiej połowie płocczanki nie wykorzystały aż ośmiu sytuacji sam na sam z bramkarką KSS...

Wcześniej AZS PWSZ Jutrzenka pokonała KS Zgoda Ruda Śląska  27:18 (13:7). Dziś, w środę, by awansować z grupy do półfinału, płocczanki musiały wygrać z bardzo mocnym Łączpolem Gdynia. Niestety, Jutrzenka po ambitnej walce uległa 30:35 (14:20) i zajęła trzecie miejsce w grupie. Do półfinału wszedł Łączpol i Kielce, które rozgromiły dziś Zgodę  42:14 (22:9).

Płocczanki zagrają o miejsca 5-8. Sytuacja bardzo przypomina tą z mistrzostw Polski juniorek w Orlen Arenie – tam Jutrzenka również trafiła w grupie na silne zespoły z Gdyni i Kielc, zajęła trzecie miejsce w grupie, walczyła o lokaty 5-8 i po dwóch kolejnych zwycięstwach była piąta. Jeśli dodamy, że spora grupa z tych dziewcząt zajęła jako beniaminek piąte miejsce w rozgrywkach seniorskich w pierwszej lidze to można uznać, że jest to na razie sezon... „na piątkę”. Czy potwierdzą to juniorki młodsze?

AZS PWSZ Jutrzenka Płock - KSS Kielce 23:25 (14:10)

AZS PWSZ Jutrzenka Płock: Obrębalska Monika, Lewandowska Oliwia, Olejnik Joanna - Rutkowska Dagmara, Kalinowska Karolina, Pawłowska Aleksandra, Dyszkiewicz Wiktoria, Mokrzka Karolina – 4 bramki, Pastryk Magdalena 1, Stasiak Aleksandra 5, Gieras Patrycja 2, Lutecka Natalia, Zaremba Joanna 4, Waszkiewicz Dominika, Brzyszcz Magdalena 3, Borysławska Martyna 4.

MKS Vistal-Łączpol Gdynia - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 35:30 (20:14)

Jutrzenka: Borysławska 8, Mokrzka 8, Gieras 5, Brzyszcz 4, Stasiak 3, Zaremba 2

Trenerzy: Marek Jagodziński, Daniel Jarosz

Kolejny mecz Jutrzenki – w piątek z gospodyniami ze Sparty Oborniki. Zwycięska ekipa zagra w sobotę o piąte miejsce w Polsce..