Reklama

Juniorzy Wisły mistrzami Polski! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Juniorzy Wisły mistrzami Polski! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Finał Mistrzostw Polski juniorów młodszych okazał się wielkim popisem podopiecznych trenera Michała Skórskiego. Młodzi nafciarze zdobyli złoty medal, dokładając do tego trzy nagrody indywidualne.

Finał Mistrzostw Polski juniorów młodszych okazał się wielkim popisem podopiecznych trenera Michała Skórskiego. Młodzi nafciarze zdobyli złoty medal, dokładając do tego trzy nagrody indywidualne.

To był niezwykle udany turniej. Perfekcyjnie przygotowany pod względem organizacyjnym, co podkreślali trenerzy, działacze i zawodnicy wszystkich ekip biorących udział w zwodach. A także ekipa sędziowska na czele z Wojciechem Michalikiem z Krakowa, pełniącym podczas turnieju obowiązki sędziego głównego.

Pochwały za perfekcyjną organizację są niezwykle istotne, ale jeszcze ważniejsza była strona sportowa turnieju, który w dniach 20-25 maja odbywał się w Orlen Arenie i hali płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Wisła rozegrała pięć meczów (trzy w fazie grupowej, finał i półfinał), zapisując na swoim koncie pięć zwycięstw. Najbardziej prestiżowa była wygrana w półfinale z Vive Targami Kielce. Najważniejsza – z Kusym Kraków w finale.

Mecz o złoto okazał się totalnie wyprany z emocji. Dominacja młodych nafciarzy nie podlegała dyskusji już od pierwszych chwil. Wisła błyskawicznie wypracowała sobie przewagę, która pozwoliła jej spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. I spokojnie nadawać rytm gry. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Skórskiego zagrała jak na Mistrzów Polski przystało. Z polotem, fantazją, ale jednocześnie z żelazną wręcz dyscypliną taktyczną. – Mam nadzieję, że przynajmniej część zawodników, których mogliśmy obserwować w Płocku, w 2020 będzie reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich – mówił komisarz ligi Bogusław Trojan tuż po ceremonii dekoracji.

Za sześć lat będziemy mogli sprawdzić, na ile sprawdzą się słowa jednego z najbardziej prominentnych ludzi PGNiG Superligi. A jeśli tak, to czy w tej grupie znajdą się również zawodnicy Wisły Płock.

Z kronikarskiego obowiązku wypadałoby jeszcze dodać, że brąz wywalczyła ekipa Vive Targów Kielce, która w meczu o trzecie miejsce wysoko pokonała MKS MOS Wrocław, rewanżując się mu tym samym za porażkę w fazie grupowej.

MVP finałów – Arkadiusz Moryto (Kusy Kraków)
Król strzelców – Ksawery Gajek (Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
Prawe skrzydło – Michał Lemaniak (SKF Wisła Płock)
Prawe Rozegranie – Kacper Sczepanik (KSSPR Końskie)
Środek Rozegrania – Mateusz Morawski (SKF Wisła Płock)
Obrotowy – Bartłomiej Bis (Vive Targi Kielce)
Lewe Rozegranie – Ksawery Gajek (Ostrovia Ostrów Wlkp.)
Lewe Skrzydło – Patryk Mastalerz (KSSPR Końskie)
Bramkarz – Tomasz Wiśniewski (SKF Wisła Płock)

Mecz o 3. miejsce
Vive Targi Kielce – MKS MOS Wrocław 41:32 (20:20)

Vive Targi: Dziedzic, Pytlos – Osobiński 6, Bekier 4, Grabowski 13, Bis 2, Łukaszewicz 6, Ciołak 7, Cioroch 2, Niziołek, Banaś 1

MKS MOS: Jacykowski, Wojciechowski, Koryciak – Lewalski 1, Romian 4, Misiura, Tkaczyk 3, Palica 5, Burzyński 9, Putyło 4, Ziemiński 5, Sadowski, Błasiak 1

Mecz o 1. miejsce

SKF Wisła Płock – Kusy Kraków 33:22 (20:10)

Wisła: Wiśniewski, S. Rybicki – Goliszewski 8, Waluch 4, Lemaniak 4, Morawski 1, Turkowski, Brzeziński 8, Mariusz Smolarek 1, Marcin Smolarek 3, D. Rybicki 1, Wypych 1, Graczyk 1, Skrocki, Janiszewski 1, Trojanowicz

Kusy: Nowak, Górka – Samolej 2, Moryto 8, Mazanek 2, Tekiela, Urbanowicz, Piekutowski 1, Lubowicki 5, Duda, Sobczyk 2, Rogóż 1, Bańbuła 1, Raczyński


fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE