Judocy Jutrzenki na medalowych pozycjach

Judocy Jutrzenki na medalowych pozycjach - Zdjęcie główne

SportBardzo dobre występy zanotowała dwójka młodziutkich judoków Jutrzenki Płock podczas Mistrzostw Warszawy Dzieci w judo im. Jana Ślawskiego, które odbyły się w sobotę w hali OSIR-u Praga Północ.

Niedawno pisaliśmy o dokonaniach najlepszego zawodnika Jutrzenki – Patryka Ciechomskiego. Ale w klubie, choć Patryk ma przed sobą zapewne wieloletnią karierę, już rosną jego następcy. Na razie walczą w kategorii dzieci.

W stolicy w Mistrzostwach Warszawy Dzieci wystartowało dwoje zawodników płockiego klubu: 11-letnia Karina Ciechomska (siostra Patryka) w wadze do 40 kg oraz 12-letni Adam Gołębiewski w wadze do 46 kg.

- Karina po bardzo dobrych walkach zajęła drugie miejsce w całym turnieju – opowiada trener Jutrzenki Wojciech Pudlik. - Adam stoczył cztery walki, z czego trzy wygrał i tylko jedną przegrał, dzięki czemu uplasował się na trzecim miejscu w zawodach.

W Szkole Podstawowej w Zwoleniu pod okiem doświadczonego szkoleniowca z zapałem ćwiczy około 20 osób. Karina i Adam – już szósty rok. Dwie grupy młodszych judoków Jutrzenki trenują również  trzy razy w tygodniu w sali sportów walki Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica.