Jest awans do TOP16. Porażka z PSG [FOTO]

Jest awans do TOP16. Porażka z PSG [FOTO] - Zdjęcie główne

SportOrlen Wisła Płock przegrała z francuskim Paris Saint-Germain w Orlen Arenie. Nafciarze pokazali dużą ambicję i wolę walki, niestety goście prezentowali się lepiej w ataku. Dzięki porażce Celje w Zagrzebiu Wisła może już być pewna awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

- Myślę, że przegraliśmy ten mecz głównie w obronie - powiedział po meczu Mateusz Piechowski. - Paryż ma świetnych zawodników, którzy potrafią grać jeden na jeden. W ofensywie powinniśmy grać spokojniej. Zbyt szybko oddawaliśmy rzuty, przez co PSG ponownie odskakiwało, a nam było coraz trudniej ich gonić.

W drugim spotkaniu grupy A Ligi Mistrzow,  po zaciętym spotkaniu i dramatycznej końcówce Celje Pivovarna Lasko przegrało na wyjeździe z HC Zagrzeb 23:24 (9:8). Taki wynik już teraz premiuje Wisłę awansem kolejnej rundy rozgrywek i do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów.

Przed meczem z PSG wydawało się, że Wisła wyjdzie na parkiet osłabiona brakiem aż 5 graczy, na szczęście Adam Wiśniewski i Mateusz Piechowski byli już zdolni tego dnia do gry. Pojedynek rozpoczął się od trzech bramek z rzędu przyjezdnych. Podopieczni Manolo Cadenasa szybko się obudzili i w mgnieniu oka odrobili stratę. Płocczanie grali bardzo agresywnie i pewnie w obronie. Swoje w tym elemencie dołożył również Rodrigo Corrales, który szczególnie przez pierwsze 20 minut skutecznie zatrzymywał gwiazdy pokroju Hansena i Karabaticia.

Bolączką niebiesko-biało-niebieskich dzisiejszego dnia był zdecydowanie atak. Wicemistrzowie Polski zbyt szybko decydowali się na rzuty, przez co broniący bramki PSG - Thiery Omeyer, miał znacznie ułatwione zadanie. Francuzi wygrali pierwszą połowę 16:12. Po przerwie wydawało się, że gospodarzom uda się odrobić stratę, niestety kilka rzutów z nieprzygotowanych pozycji uniemożliwiło zmniejszenie przewagi. Taka strata utrzymała się niemalże do końca spotkania, Wisła mimo wielkich ambicji i walki nie była w stanie przeciwstawić się plejadzie gwiazd z Paryża.

Orlen Wisła Płock - Paris Saint-Germain HB 22:27 (12:16)

Wisła: Corrales, Wichary - Kwiatkowski, Daszek 2 (1/1), Racotea 5, Wiśniewski, Pusica, Ghionea 3 (2/2), Rocha 2 (1/1), Piechowski 2, Montoro, Tarabochia, Toledo 5, Nikcević 3, Żytnikow.

PSG: Omeyer, Annonay - Melić, Mollgaard, Vori, Kounkoud, Gunnarsson, Abalo 4, L. Karabatić, Hansen 8 (3/3), Narcisse 5, Onufrijenko 2, Honrubia 1, N. Karabatić 7, M'tima.

Kary: Orlen Wisła - 4 min. (Racotea, Piechowski - po 2 min.); PSG - 4 min. (Mollgaard - 4 min.).

Sędziowali: Bogdan Stark oraz Romeo Stefan (Rumunia).