Jedziemy do Głogowa z chęcią zwycięstwa

Jedziemy do Głogowa z chęcią zwycięstwa - Zdjęcie główne

Sport- Jedziemy do Głogowa z chęcią zwycięstwa, wywalczenia trzech punktów i poprawy naszej gry - zapowiada bramkarz nafciarzy Seweryn Kiełpin. Podopieczni Marcina Kaczmarka, którzy w pierwszym meczu po zimowej przerwie ulegli Zagłębiu Lubin 0:1 nie zrażają się potknięciem i pewni swego udają się do odległego Głogowa. W piątek o godzinie 18:00 zmierzą się tam z miejscowym Chrobrym w 22. kolejce 1. ligi.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie wznowienie rozgrywek piłkarze Wisły. Po bezbarwnym spotkaniu musieli uznać wyższość innego pretendenta do awansu Zagłębia Lubin i tym samym oddać mu drugą lokatę w ligowej tabeli, na której przezimowali przerwę w rozgrywkach. Aby nadal liczyć się w walce o promocję do T-Mobile Ekstraklasy nafciarze muszą wygrać w Głogowie.

Trener Ireneusz Mamrot w meczu z Wisłą nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych Łukasza Szczepaniaka oraz Michała Ilkow-Gołębia. Co więcej, w ostatnim ligowym spotkaniu z Chojniczanką Chojnice wykartkowani zostali kolejni trzej kluczowi zawodnicy – Michał Michalec, Mateusz Hałambiec oraz Krzysztof Ziemniak. W obliczu tak poważnych absencji Chrobry zdecydował się jeszcze na transfer last minute i sprowadził z Pogoni Siedlce młodego defensora Roberta Pisarczuka.

Trener Marcin Kaczmarek ma zdecydowanie szersze pole manewru jeśli chodzi o dobór wyjściowej jedenastki. Do Głogowa szkoleniowiec Wisły zabrał dziewiętnastu zawodników, pozostawiając w Płocku kontuzjowanych Macieja Kostrzewę oraz Bartosza Kanieckiego. W meczowej osiemnastce zobaczymy za to Piotra Wlazło, który borykał się ostatnio z drobnym urazem.

Pomimo strat personalnych Chrobry bez walki nie odda Wiśle trzech cennych punktów. 23 oczka, które dotychczas zdobyli podopieczni trenera Mamrota nie dają gospodarzom pewnego utrzymania w lidze. Absencje swoich kolegów będą chcieli również wykorzystać młodzi zmiennicy, dla których pojawiła się szansa na wywalczenie pierwszego składu. To właśnie w nich szanse na walkę z nafciarzami widzi trener głogowian.

Wisła wyciągnęła wnioski z porażki z Zagłębiem Lubin i pojechała do Głogowa w optymistycznych nastrojach. Bramkarz nafciarzy Seweryn Kiełpin zapowiada walkę i determinację w jutrzejszym spotkaniu - Jedziemy do Głogowa z chęcią zwycięstwa, wywalczenia trzech punktów i poprawy naszej gry. Zaliczyliśmy falstart w meczu z Zagłębiem i chcemy teraz wrócić na właściwe tory.

Początek wyjazdowego meczu Wisły Płock z Chrobrym Głogów w piątek, 13 marca o godzinie 18:00. Wisła Płock zaprasza na relację live z meczu na .

Przewidywane składy:

Chrobry Głogów: Prus – Pisarczyk, Bogusławski, Byrtek, Samiec – Kościelniak, Gąsior, Szopa, Sędziak – Piotrowski, Zając.

Wisła Płock:  Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański – Góralski, Zyska, Darmochwał, Iliev, Janus – Lebedyński.